CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Sykes: jsme ještě daleko

Foto: Kawasaki
Sykes: jsme ještě daleko
31.01.2023
 

Britský navrátilec do WorldSBK, Tom Sykes, je po testu v Jerezu spokojen, nicméně je si vědom ještě dlouhé cesty během přípravy na start sezony.


Italský tým Puccetti Kawasaki angažoval pro letošní světový šampionát superbiků britského jezdce Toma Sykese. Ten s týmem v minulém týdnu absolvoval první letošní test. Ve španělském Jerezu sice zkušený jezdec nepatřil mezi nejrychlejší, ale samotný test mu dal odpovědi na mnoho otázek týkajících se další cesty přípravy na sezonu. Test devatenáctky pilotů WorldSBK 2023 zakončil na sedmnácté pozici, když svým nejlepším časem 1:40,750 zaostal ze nejrychlejším Razgatlioglem o 2,481 sekundy.

Tom Sykes
„Neměli bychom se omezovat pouze na sledování časů na monitoru, ale měli bychom zvážit množství práce, kterou jsme zde odvedli, a vyhodnotit všechna nashromážděná data. Jsme samozřejmě ještě daleko od toho, kde bychom chtěli být, ale tyto testy nám pomohly identifikovat naše silné a slabé stránky. Udělali jsme několik drobných chyb a já jsem v závěrečné fázi havaroval, ale to vše nám pomohlo lépe pochopit naši motorku. Tým tvrdě pracoval, spoustu věcí jsme upravili a budeme v tom pokračovat i v Portimau. Můj pocit z týmu a motorky se určitě hodně zlepšil, a to byl jeden z cílů, které jsme si pro tento test v Jerezu stanovili.“