Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.

Sykes zpět na známém území

05.12.2022

Tým Kawasaki Puccetti Racing má za sebou první test s britským navrátilcem do WorldSBK, Tomem Sykesem.

Tom Sykes, šampión WorldSBK z roku 2013 s Kawasaki, se při testu na okruhu Jerez v minulém týdnu vrátil do světového šampionátu superbiků, a to s týmem Kawasaki Puccetti Racing. Po sezoně strávené závoděním v BSB se Sykes během testování představil pouze během závěrečného odpoledního tréninku na suchu, ale zajel nejlepší čas na kolo 1:40,949 - jen o něco málo více než jednu sekundu od nejrychlejšího jezdce.

Tom Sykes
„Bylo příjemné být na známém území. Samotný test, upřímně? Před testem jsem se bavil s kamarádem a on se mě zeptal, co od něj očekávám. Odpověděl jsem mu na to a šli jsme od té odpovědi. Abych byl upřímný, jsem opravdu šťastný, protože když to vezmu kolem a kolem, bylo opravdu příjemné spolupracovat s celým týmem Kawasaki Puccetti Racing a navázat tak spolupráci. A opravdu se snažit pochopit některé klíčové body. Bohužel nás trochu rušily podmínky na trati. Test byl velmi stlačený, ale upřímně řečeno, byl jsem příjemně překvapen konečným výsledkem. Nyní víme, že máme jasný plán. Zjistili jsme, na čem můžeme pracovat dál. Jsem spokojený a těším se na více času s týmem a na čas strávený na trati s motocyklem v dalším testu.“