KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Team HRC testoval v Misanu

Foto: Honda
Team HRC testoval v Misanu
01.07.2022
 

Konstruktivní test v Misanu pro jezdce HRC Ikera Lecuonu, testovacího jezdce HRC Tetsutu Nagashimu a "zvláštního pozorovatele" na trati.


Team HRC tento týden absolvoval na Světovém okruhu Misano další testování. Tovární jezdec Iker Lecuona byl na trati v úterý i ve středu, horké a suché podmínky v Itálii umožnily nepřetržitou práci.

Xavi Vierge, který nedávno podstoupil operaci pravé ruky, se tento týden nemohl zúčastnit testu, ale přesto byl s týmem v garáži, kde sledoval vývoj situace, sledoval některé akce na trati a věnoval čas tomu, aby společně s techniky analyzoval všechna data.

Při tomto testu se k Ikerovi na trati připojil tovární testovací jezdec HRC Tetsuta Nagashima. Japonský jezdec během dvou dnů testování intenzivně pracoval po boku Lecuony, což zopakuje o víkendu 5.-7. srpna v rámci #33 Teamu HRC. Spolu s jezdcem BSB Honda Takumim Takahashim se Lecuona a Nagashima zúčastní ikonického vytrvalostního závodu Suzuka 8 Hours s továrním motocyklem na CBR1000RR-R FIREBLADE SP.

Oba jezdci a jejich technické týmy se během tréninků věnovali převážně elektronice, geometrii a vyvážení motocyklu a porovnávali různá nastavení s těmi, která byla použita při nedávném podniku WorldSBK v Misanu.

Po dokončení všech plánovaných prací je tým HRC s pokrokem dosaženým během tohoto testu spokojen. Tým nyní bude pokračovat v práci na základně v rámci příprav na páté kolo mistrovství světa superbiků, které se odehraje na okruhu Donington Park ve Velké Británii o víkendu 15.-17. července.

Iker Lecuona
„Po jednom dni stráveném minulý týden v Doningtonu, který byl velmi užitečný, protože jsem měl možnost poznat tuto krásnou a zábavnou, i když velmi náročnou trať, jsme přijeli sem do Misana na další dva dny testování a jsem velmi spokojený s tím, jak to šlo. Pracovali jsme podle našeho testovacího plánu a vše proběhlo hladce, bez jakýchkoli problémů. Tým odvedl velmi dobrou práci, byl tu i Xavi, na druhé straně garáže "Tetsu" Nagashima a také dost japonských inženýrů, kteří se přijeli z továrny podívat na vlastní oči. To, že tu byl Tetsu, bylo důležité, protože je oficiálním testovacím jezdcem HRC v Japonsku a mohl se osobně zúčastnit testování a sdílet trať se mnou a dalšími jezdci WorldSBK. V tak horkých a vlhkých podmínkách to bylo náročné, ale můžeme být spokojeni, protože si myslím, že se stále zlepšujeme. Absolvovali jsme dvě dlouhé jízdy a pocit s motorkou v horkém počasí byl docela dobrý, naše závodní tempo je lepší ve srovnání s nedávným kolem, které jsme tu měli. Celkově si myslím, že jsme během dvou dnů odvedli velmi dobrou práci. Teď se samozřejmě cítím trochu unavený, ale jsem spokojený a připravený na další krok, protože za pár týdnů mě čeká víkend v Doningtonu.“

Xavi Vierge
„Mám tady smíšené pocity, protože jsem samozřejmě chtěl jet, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno podstoupil operaci, jsme si řekli, že bude lepší vyhnout se jakémukoli riziku. Ale přesto jsem jel, protože jsem ve WorldSBK prvním rokem a nikdy jsem neměl možnost sledovat dění na trati, a to může být velmi zajímavé. Rozhodli jsme se tedy, že se zúčastním. Bylo velmi zajímavé poslouchat komentáře "Tetsu" a Ikera, pochopit různá nastavení, která zkoušejí a sledovat je i ostatní jezdce v akci, abych více pochopil a pokusil se dále zlepšovat. Takže jsem rád, že jsem tady v Misanu byl, využil jsem počasí a trochu potrénoval na kole. Cítím, že se moje kondice den ode dne zlepšuje, a to je velmi pozitivní. A samozřejmě je vždycky příjemné trávit čas se svým týmem v garáži, i když to není v mé obvyklé roli.“

Tetsuta Nagashima
„Byla to pro mě opravdu dobrá zkušenost, protože jsem měl možnost pochopit motorku, pneumatiky Pirelli a pocit s CBR tady v Misanu. Dnes jsme absolvovali test s Ikerem, sledoval jsem ho a lépe jsem pochopil, kde je třeba motorku zlepšit. Testuji CBR v Japonsku, a tak byla tato zkušenost velmi užitečná v tom, že jsme mohli nasbírat více přímých informací a také si vyměnit názory s Ikerem a Xavim. Během těchto dvou dnů jsme velmi tvrdě pracovali. Časy na kolo nakonec nebyly špatné a simulace závodu byla také slibná. V Japonsku budeme dál tvrdě pracovat a doufám, že to pomůže týmu i Xavimu a Ikerovi. Chtěl bych poděkovat společnosti Honda za tuto skvělou příležitost. Opravdu jsem si to tady užil.“