KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Testování WorldSBK 2023 začíná

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Testování WorldSBK 2023 začíná
01.12.2022
 

Sezona 2022 skončila v listopadu a závody budou pokračovat v únoru 2023, ale týmy už dnes vyrážejí na trať.


Po skončení mistrovství světa MOTUL FIM Superbike 2022 se již oči upírají k příští sezóně. S únorovým startem v Austrálii si týmy již začaly zajišťovat termíny pro zimní testovací program, aby se na sezonu 2023 připravily v co nejlepší formě. Zde vám přinášíme podrobné informace o aktuálních testovacích plánech týmů, přičemž všechny informace se mohou průběžně měnit.

Okruh Jerez - Angel Nieto v jižním Španělsku hostí v prosinci dva testy, které budou trvat celkem pět dní. První z nich se uskuteční 1. a 2. prosince a zúčastní se ho tři týmy WorldSBK. Testu se zúčastní dva tovární týmy, které doufají, že využijí teplého podnebí v Andalusii. Na trati se vedle týmů BMW objeví také Kawasaki Racing Team WorldSBK s Jonathanem Reou a Alexem Lowesem. Bude to také první příležitost vidět Toma Sykese s týmem Kawasaki Puccetti Racing, který se vrací do WorldSBK.

Ve druhém testu se představí další dva tovární týmy a premiéru si odbude také jeden nezávislý tým. Od 13. do 15. prosince budou na trati Pata Yamaha with Brixx WorldSBK a Team HRC s jezdci Toprakem Razgatliogluem a Andreou Locatellim u Yamahy a Ikerem Lecuonou a Xavi Viergem u Hondy. V Jerezu bude na testu opět přítomno BMW. Bude to také premiéra jezdců v jejich nových týmech: Dominique Aegerter a Remy Gardner v týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK. Třídenního testu se zúčastní také tým MIE Racing Honda, zatímco Garretta Gerloffa možná poprvé uvidíme v barvách BMW.

První test kalendářního roku 2023 se koná v Jerezu a během dvou dnů bude k vidění spousta motocyklů. K týmům KRT a Pata Yamaha se připojí úřadující šampion Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati) a jeho týmový kolega Michael Ruben Rinaldi - že by poprvé spatřili nový model Ducati Panigale V4 R? Na trati se objeví i nezávislé týmy, Philipp Oettl (Team Goeleven) se zúčastní svého prvního testu v sezoně, zatímco BMW bude mít na testu opět své zastoupení.

Autodromo Internacional do Algarve bude hostit čtvrtý test sezóny a přenese tak testovací sezónu do února, protože se na trati uskuteční testování 31. ledna a 1. února. Test v Portimau se vyznačuje velmi podobným složením jako test v Jerezu o týden dříve, protože týmy a jezdci mají možnost vyzkoušet nové díly na jiném místě.

V únoru začíná sezóna 2023, kdy se ve dnech 24.-26. února uskuteční úvodní kolo sezóny v Austrálii. V týdnu předcházejícím tomuto kolu proběhnou dva dny testování pro celou startovní listinu WorldSBK a WorldSSP, přičemž tyto dva dny se uskuteční v pondělí a úterý před úvodním kolem; 20. a 21. února.

Prozatím známé dny testování WorldSBK:
1.-2. prosince: Circuito de Jerez - Angel Nieto (SPA)
13.-15. prosince: Circuit de Jerez - Angel Nieto (SPA)
25.-26. ledna: Circuit de Jerez - Angel Nieto (SPA)
31. ledna-1. února: Autodromo Internacional do Algarve (POR)
20.-21. února: Oficiální test Dorna, Phillip Island Grand Prix Circuit (AUS)