vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Tragédie v sobotním Jerezu

25.09.2021

Po vážném incidentu během 1. závodu WorldSSP300 bohužel podlehl zraněním Dean Berta Viñales.

Po vážném incidentu v 1. závodě Mistrovství světa FIM Supersport 300 během španělského kola na okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto v rámci podniku MOTUL FIM Superbike World Championship tragicky zahynul mladý španělský jezdec Dean Berta Viñales (Viñales Racing Team).

Jezdec utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku. Na místo okamžitě dorazily lékařské vozy a jezdec byl ošetřen na trati, v sanitce a v okruhovém lékařském centru. Přes veškerou snahu lékařského personálu okruhu lékařské centrum oznámilo, že Berta Viñales bohužel svým zraněním podlehl.

Berta Viñales se v poslední době těšil dobré formě ve své nováčkovské sezóně v Mistrovství světa FIM Supersport 300. Ve druhém závodě v Magny-Cours získal čtvrté místo a ve druhém závodě v Barceloně ho podpořil šestým místem, přičemž v prvním závodě zajel nejrychlejší kolo. Během španělského podniku v Jerezu prokazoval velký potenciál, byl ve vedoucí skupině a startoval z desátého místa v Superpole. Bohužel dvě kola před cílem havaroval na výjezdu z první zatáčky. Skupina jezdců za ním nedokázala již reagovat a mladého závodníka přejela (na místě havarovalo celkem pět závodníků).

FIM, Dorna a Circuito de Jerez - Angel Nieto předávají rodině, přátelům, týmu a blízkým Berty Viñalese nejhlubší soustrast.

V důsledku této události byl zbytek sobotního programu zrušen.

ČEST JEHO PAMÁTCE

Celá rodina paddocku se sejde na startovním roštu v neděli dopoledne v 10:15 místního času, krátce po zahřívacím tréninku WorldSSP300, aby minutou ticha uctila památku španělského jezdce.

Na přání Deanovy rodiny a po sdělení jejich názorů jezdcům bylo rozhodnuto pokračovat v nedělním programu s upraveným časovým harmonogramem. Závod Tissot Superpole Race tak bude nahrazen závodem WorldSBK na 20 kol, který byl původně naplánován na sobotu a který začne ve stejný čas, na který byl naplánován závod Superpole Race, tedy v 11:00.