KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

U Ducati panuje po testech spokojenost

Foto: Ducati
U Ducati panuje po testech spokojenost
18.03.2022
 

Tým Aruba.it Racing - Ducati ukončil dvoudenní soukromé testování na Světovém okruhu Marca Simoncelliho v Misanu.


Poté, co se na Světovém okruhu Marca Simoncelliho v Misanu uskutečnilo odhalení nového motocyklu Ducati Panigale V4R a V2 týmů Aruba.it Racing - Ducati a Aruba.it Racing WSSP, proběhly dva dny soukromého testování. Po oba dny bylo dobré počasí a mírné teploty, i když samozřejmě mnohem nižší, než se očekávají pro červnové kolo Pirelli Emilia-Romagna.
Alvaro Bautista a Michael Ruben Rinaldi intenzivně pracovali na nastavení na svých Panigale V4R a testovali nová technická řešení před sezónou WorldSBK 2022, která odstartuje v dubnu na okruhu Motorland ve španělské Aragonii.
Poté, co španělský jezdec zakončil první den testování ve vedení s časem 1'33,983, vyjel druhý den odpoledne na trať a okamžitě se mu podařilo snížit čas na kolo o několik desetin, načež zajel nejrychlejší čas testů 1'33,574.
Pro Michaela Rubena Rinaldiho to byl první "opravdový" test roku 2022 po tom v Portimau, kde testoval motocykl navzdory zranění, které utrpěl v tréninku o několik dní dříve. Italský jezdec jel konzistentně, během dvou dnů absolvoval 127 kol a skončil s nejlepším časem 1'34,316.
Nicolò Bulega byl na trati také s motocyklem Panigale V2 týmu Aruba.it Racing WSSP. Italský jezdec, který si v Aragonii odbude premiéru v Mistrovství světa Supersport, absolvoval mnoho kol a skončil s časem 1'37,356 minuty.
Jezdci a týmy se na trať vrátí 25. a 26. března na okruhu Montmelò ve španělské Barceloně.

Alvaro Bautista
„Byly to dva důležité dny, ve kterých jsme udělali další kroky vpřed. Je to teprve třetí testování od listopadu a je jasné, že je stále co zlepšovat, jak pro mě, tak pro motorku, ale pocity jsou už teď pozitivní. V Misanu jsme na motorce hodně pracovali a zkoušeli různá řešení, která přinesla velmi zajímavé výsledky. Během barcelonského testování budeme v tomto směru pokračovat, protože jsme všichni přesvědčeni, že se můžeme ještě zlepšit.“

Michael Ruben Rinaldi
„Jsem šťastný, protože po zranění, které mi zabránilo zúčastnit se listopadových testů v Jerezu de la Frontera a bránilo mi v posledních testech v Portimau, jsem tady v Misanu dokázal dobře pracovat a cítím, že jsem ve správné fyzické kondici, abych byl schopen jezdit konzistentně. Musím přiznat, že máme mírné zpoždění, ale jsem spokojený s těmito prvními dvěma dny testování, ve kterých jsme s týmem dobře pracovali. Věřím, že v Barceloně budeme schopni podat stoprocentní výkon, abychom udělali ten krok, který nám umožní přijet do Aragonu připraveni na důležité výsledky.“

Nicolò Bulega
„Určitě jsem spokojený. Pocity jsou po těchto dvou intenzivních dnech testování velmi dobré. Jsme na správné cestě, tým odvádí skvělou práci a důvěra s motorkou roste trénink od tréninku. Ještě nás čeká hodně práce, ale pokud budeme takto pracovat i nadále, jsem si jistý, že do Aragonie dorazíme za podmínek, které nám umožní dosáhnout dobrých výsledků.“