vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

WRP Wepol Racing v Jerezu na bodech

Tisková zpráva týmu WRP Wepol Racing
WRP Wepol Racing v Jerezu na bodech
04.08.2020
 

Tým WRP Wepol Racing znovu bodoval v MS Supersport.


Po dlouhé pauze se na scénu vrátily závody mistrovství světa a tým WRP Wepol Racing u toho nemohl chybět. O uplynulém víkendu se závodilo na okruhu v Jerezu, ve španělské Andalusii. Britský závodník českého týmu Danny Webb tam získal dalších devět mistrovských bodů.

Pauza způsobená pandemií COVID-19 byla i pro nás náročná. Neustálé rušení podniků, změny v logistice a očekávání, kdy budeme moci znovu ukázat, co umíme, nebylo snadné. Dorna se nakonec rozhodla pro formát, ve kterém třída Supersport pojede dva závody v jednom závodním víkendu.

Celý víkend v Jerezu byl doprovázen úmorným vedrem, ale jak se říká, podmínky byly pro všechny stejné. Danny Webb se na naší R6 držel v tréninku i kvalifikaci kolem hranice bodovaných příček. V prvním závodě se britský závodník propadl v úvodu až na 22. místo a musel o své umístění hodně bojovat. Závod dokončil na dvanáctém místě a připsal si čtyři body stejně jako v Austrálii.

Druhý závod, který se jel v neděli, byl kvůli nehodě před samotným startem závodu zkrácen na 11 kol. Danny Webb vylepšil své sobotní umístění o jednu příčku a dojel jedenáctý. Bodoval tak tři závody po sobě, celkově má na kontě 15 bodů a v průběžném pořadí MS Supersport je dvanáctý se ztrátou tří bodů na TOP10.

Potvrdili jsme, že jsme konkurenceschopní a budeme dále pracovat na zlepšení. Další závod nás čeká na krásném portugalském okruhu v Portimau už tento víkend.