vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

WSBK do Argentiny nepojede

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
WSBK do Argentiny nepojede
14.08.2020
 

Dorna oficiálně oznámila zrušení letošního podniku šampionátu Mistrovství světa Superbiků na argentinském okruhu San Juan Villicum.


Nad závodním víkendem šampionátu Mistrovství světa Superbiků na argentinské trati San Juan Villicum doposud jako posledním visel otazník. I přestože se Dorna společně s organizátory pokoušela najít cestu, jak by se tento podnik plánovaný na 9.-11. října, mohl uskutečnit.

Nyní ale bohužel promotér šampionátu oznámil, že s ohledem na aktuální vývoj pandemie musel být i tento závodní víkend z letošního kalendáře WSBK vyškrtnut. V Argentině se tedy Superbiky pojedou až v roce 2021.

„Je to obrovská škoda, že letos nebudeme moci závodit na okruhu z jednou z nejlepších atmosfér v celém kalendáři. Zdraví a bezpečnost je ale pro nás na prvním místě, zároveň s ohledem na všechny restrikce cestování a problémy s logistikou se nám nepodařilo najít žádné možné řešení. Nezbývá nám tedy nic jiného než se těšit na návrat argentinského závodního víkendu do kalendáře WSBK v příštím roce,“ řekl manažer šampionátu WSBK, pan Gregorio Lavilla