CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Yamaha dokončila pozitivní test v Portimau

Foto: Yamaha
Yamaha dokončila pozitivní test v Portimau
02.02.2023
 

Toprak Razgatlioglu a Andrea Locatelli s týmem Pata Yamaha Prometeon WorldSBK dokončili závěrečné dva dny zimního testování v Evropě na Autódromo Internacional do Algarve a blíží se tak ke startu mistrovství světa superbiků FIM 2023.


Perfektní portugalské počasí umožnilo jezdcům s čísly #54 a #55 odjet dohromady téměř 300 kol a otestovat celou řadu nových vývojových dílů, aby pomohli inženýrům Yamahy při dokončování závodního balíčku Yamaha R1 WorldSBK pro rok 2023.
Toprak Razgatlıoğlu zajel na pneumatice Pirelli X působivý čas1'39,441, což je rychlejší než rekord kola WorldSBK, ale nemohl vyzkoušet měkčí kvalifikační pneumatiku kvůli chladnějším podmínkám na trati, než je optimální rozsah směsi. Šestadvacetiletý jezdec dokončil test na čtvrtém místě v absolutním tempu na kolo a během dvou dnů absolvoval celkem 121 kol.
Také jeho týmový kolega Andera Locatelli zaujal svou pracovní morálkou, díky níž absolvoval masivních 173 kol, stejně jako schopností udělat krok vpřed ve výkonnosti, sebedůvěře a přímém tempu. Test zakončil na sedmé pozici, když zajel čas 1'39,705.
Zahajovací závod sezony v Austrálii na Phillip Islandu začíná oficiálním testem WorldSBK 20.-21. února před závodním víkendem, který začíná 24.-26. února. Pro tým začíná "běh na dlouhou trať" ještě dříve, protože z britského domova Pata Yamaha Prometeon WorldSBK v Crescent Yamaha v Dorsetu se připravuje něco přes pět tun závodního vybavení včetně závodních strojů R1 WorldSBK 2023.

Toprak Razgatlıoğlu
„Dnes jsme měli opravdu dobrý start a cítil jsem se dobře - použil jsem závodní pneumatiku X a viděl jsem velmi dobrý čas na kolo, 39,4 - myslím, že je to velmi dobrý čas, ale stav trati se během dne hodně změnil. A poté, co jsme pracovali s novými díly a novým kyvným ramenem, jsem na konci dne opět použil staré nastavení, protože jsme si ověřili, které je lepší. Nakonec je můj pocit na motorce s celým balíčkem mnohem lepší a jsem si jistý. Dnes jsme neměli čas na pneumatiku Q, protože víte, konec dne je velmi chladný. Takže říkám, že Q pneumatiku nepotřebuji a také jsem zajel velmi dobrý čas na kolo s X pneumatikou. Možná příště zkusím 1,38 Jsem připraven na sezónu a připraven na boje.“

Andrea Locatelli
„Dnes to byl další skvělý den testování - dobře, druhý den byl ze začátku trochu obtížný, protože včera jsem toho najezdil hodně, 85 kol Při včerejším dlouhém odpoledním tréninku jsem byl trochu unavený, ale dnes jsme také hodně jezdili, a nakonec jsme našli opravdu dobré nastavení a já si na motorce opravdu věřím. To je důležité, abychom na Phillip Island přijeli v dobrém. Abych byl upřímný, jsem opravdu spokojený, protože jsme nemuděli žádné chyby a některým částem motorky rozumíme opravdu dobře. A navíc nám přálo počasí Uvidíme, co se stane na Phillip Islandu, ale tento test končíme opravdu dobrým způsobem. Myslím, že můžeme okamžitě začít s opravdu dobrým pocitem a pokusit se zatlačit. Nemůžu se dočkat startu a boje v prvním závodě.“