vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Místo závodění pouze trénování

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Pavel Fišer a Antonín Škach
Místo závodění pouze trénování
30.05.2020
 

Dva drsné slejváky proměnily pohár stopětadvacítek na volný trénink


Praha – 28. května
Chyběl snad jen Jaroslav Vaníček. Při tréninku na plzeňských Borech měl kolizi s Jakubem Exlerem a naříkal si na bolavou ruku. Předevčírem vyzkoušel trénovat na malé Markétě s novým povrchem a zjistil, že kvůli bolestem se dnes v žádném případě nedá. Jenže jeho žal spláchnul déšť, takže seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup naostro odstartuje až příští středu ve Slaném.

V improvizovaném depu rozbilo stan celkem dvanáct plochodrážníků. Obloha se na ně mračila, ale nikdo si z jejího smutně šedivého výrazu nic nedělal. Závodnické pohledy se spíše upíraly na dráhu, o níž se po slunečním úterním tréninku šířily jen samé superlativy.

Jenže pak pohroma. Něco okolo čtvrt na čtyři se nebesa otevřela naplno. Kapky nešlo počítat už jen proto, že se voda k zemi řítila v podobě dlouhých šedivých hadů. Sotva slejvák ustal, po pár minutách schytala dráha druhou vlnu dešťového náletu.

Tomáš Topinka, jenž působil v roli arbitra, měl jasno. Dráhu upravit nejde, aby snesla bezpečné závodění. Protažené obličeje malých závodníků uklidňoval nejen obligátním tvrzením, že kalendář nabízí spoustu dalších možností k měření sil.

Nabídl také možnost volného tréninku, čehož drtivá většina přítomných využila. Zdeněk Schneiderwind se mezitím svěřoval, že nehledá žádný náhradní termín. PRO-TEC Mini Cup se zatím plánuje v intencích svého nového kalendáře.