vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zlatá přilbu získal Daniel Bewley

Text: Šárka Rybenská, foto: www.zlataprilba.cz / Petr Makušev
Zlatá přilbu získal Daniel Bewley
26.09.2022
 

Sluncem zalitý stadion ve Svítkově vítal diváky 74. Zlaté přilby a ani nepříznivá předpověď meteorologů, že okolo čtrnácté hodiny je očekáván déšť, se naštěstí nepotvrdila. Na nástupu diváci neviděli Michela Paco Castagnu, který byl na cestě z pražského letiště, v depu měl již připravené motorky, a tak svou první jízdu naštěstí stihl.


Vylučovací skupiny byly velmi vyrovnané a do posledních jízd nebylo jisté, kdo z nich postoupí dál. Do čtvrtfinále se probojoval Eduard Krčmář, Petra Chlupáče bohužel provázela smůla, jeho motocykl nespolupracoval, a tak bohužel na čtvrtfinále nedosáhl. Štěstí neměl ani Daniel Klíma.

Přímo do čtvrtfinále byl nasazen Václav Milík a Jan Kvěch. Z první čtvrtfinálové skupiny postoupil Kevin Wolbert, Jason Doyle a Adam Ellis. Ve druhé čtvrtfinálové skupině bojoval Václav Milík a podařilo se mu projím sítem za mohutné podpory věrných fanoušků. Společně s ním postoupil Niels-Kristian Iversen a Timo Lahti. Ve třetím čtvrtfinále se sešel Jan Kvěch s Eduardem Krčmářem. Jejich soupeři měli bohužel víc štěstí a z této skupiny postoupili Dimitri Berge, Matej Žagar a Jaimon Lindsay. Z posledního, čtvrtého čtvrtfinále, postoupili Daniel Bewley a Rasmus Jensen.

Z první semifinálové skupiny postoupil Kevin Wolbert, Daniel Bewley a Andžejs Lebedevs. Z druhé semifinálové skupiny se dále probojoval Timo Lahti, Rasmus Jensen a hlavně Václav Milík, kterého k postupu opět tlačila velká podpora publika.

V malém finále se na start postavili Matej Žagar, Jason Doyle, Adam Ellis, Dimitri Berge, Niels-Kristian Iversen a Jaimon Lindsay. Cílem projel první Doyle před Žagarem, Lindseyem, Bergem a Ellisem.

A bylo tu očekávané velké finále, tedy boj o Zlatou přilbu, Čeští diváci si samozřejmě přáli, aby přilba zůstala doma a přivítali Václava Milíka přijíždějícího na startovní pásku obrovskou podporou. Společně s ním se na start závěrečně jízdy postavili Daniel Bewley, Timo Lahti, Kevin Wolbert, Rasmus Jensen a Andžejs Lebedevs. Startovní páska letí nahoru a na první místo vystřelil Daniel Bewley. Václav Milík mu však byl v patách a celých šest kol ho atakoval jak zleva, tak zprava. Bewley si ale držel stopu a Vacka před sebe nepustil. I tak atmosféra na stadionu byla skvělá a myslím, že fanoušci byli s výkonem Václava Milíka velmi spokojeni a taky mu to dali patřičně najevo. Lze ale pochopit, že Václav byl trochu zklamaný, protože mu cenná trofej utekla opravdu jen o malý kousek. Nezbývá, než věřit, že příští rok ho v závodě o Zlato přilbu neopustí štěstí a Václav Milík si zopakuje svůj úspěch z roku 2017.

Kompletní výsledky naleznete Z D E ....