vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS v trialu 2020 – Francie

Foto: Repsol
MS v trialu 2020 – Francie
09.09.2020
 

Francouzské alpské lyžařské středisko Isola 2000 hostilo úvodní podnik letošního Mistrovství světa v trialu.


Úvodní kolo Mistrovství světa v trialu se o uplynulém víkendu odehrálo ve francouzském Isola 2000, tedy v alpském lyžařském středisku nedaleko italských hranic. Na startující čekal dvoudenní podnik, ve kterém v hlavní kategorii mužů během soboty dominoval zkušený španělský závodník Toni Bou. Tovární jezdec Montesy zaznamenal 113. vítězství kariéry. V nedělním boji o světové body byl následně nejúspěšnější šestinásobný Mistr světa, Španěl Adam Raga.
Ve Francii se představil také český reprezentant David Fabian a bylo to nadmíru úspěšné představení. Již v sobotu se dokázal skvěle popasovat s nástrahami náročných sekcí a dojet si pro fantastické druhé místo v kategorii 125cc, ve které v neděli přidal body za 6. místo.

Grand Prix Francie – Isola 2000 (FRA)

Kategorie TrialGP – sobota
1. Toni Bou (SPA, Montesa) 6 tr. bodů
2. Jaime Busto (SPA, Vertigo) 11
3. Jeroni Fajardo (SPA, Sherco) 14
4. Adam Raga (SPA, TRRS) 20
5. Jorge Casales (SPA, Gas Gas) 25
6. Takahisa Fujinami (JPN, Montesa) 29
7. Benoit Bincaz (FRA, Beta) 33
8. Miquel Gelabert (SPA, Gas Gas) 34
9. James Dabill (GBR, Beta) 36
10. Jack Price (GBR, Vertigo) 52
11. Dan Peace (GBR, Sherco) 55
12. Gabriel Marcelli (SPA, Montesa) 58

Kategorie TrialGP – neděle
1. Adam Raga (SPA, TRRS) 33 tr. bodů
2. Jaime Busto (SPA, Vertigo) 40
3. Toni Bou (SPA, Montesa) 41
4. Jeroni Fajardo (SPA, Sherco) 46
5. Jorge Casales (SPA, Gas Gas) 48
6. Takahisa Fujinami (JPN, Montesa) 53
7. Miquel Gelabert (SPA, Gas Gas) 55
8. Benoit Bincaz (FRA, Beta) 59
9. Jack Price (GBR, Vertigo) 72
10. Gabriel Marcelli (SPA, Montesa) 74
11. James Dabill (GBR, Beta) 76
12. Dan Peace (GBR, Sherco) 102

Kategorie TrialGP – průběžné pořadí 2020
1. Toni Bou (SPA, Montesa) 35 bodů
2. Jaime Busto (SPA, Vertigo) 34
3. Adam Raga (SPA, TRRS) 33
4. Jeroni Fajardo (SPA, Sherco) 28
5. Jorge Casales (SPA, Gas Gas) 22
6. Takahisa Fujinami (JPN, Montesa) 20
7. Benoit Bincaz (FRA, Beta) 17
8. Miquel Gelabert (SPA, Gas Gas) 17
9. Jack Price (GBR, Vertigo) 13
10. James Dabill (GBR, Beta) 12
11. Gabriel Marcelli (SPA, Montesa) 10
12. Dan Peace (GBR, Sherco) 9



Kategorie Trial2 – sobota
1. Matteo Grattarola (ITA, Beta) 1 tr. bod
2. Alexandre Ferrer (FRA, TRRS) 7
3. Pablo Suarez Jambrina (SPA, Montesa) 10 /16x 0/
4. Sondre Haga (NOR, TRRS) 10 /12x 0/
5. Lorenzo Gandola (ITA, Vertigo) 12

Kategorie Trial2 – neděle
1. Alexandre Ferrer (FRA, TRRS) 11 /při rovnosti trestných úseků rozhodl lepší čas/
2. Matteo Grattarola (ITA, Beta) 11
3. Toby Martyn (GBR, TRRS) 22
4. Jack Peace (GBR, Sherco) 23
5. Francesc Moret Clota (SPA, Montesa) 28

Kategorie Trial2 – průběžné pořadí 2020
1. Alexandre Ferrer (FRA, TRRS) 37 bodů
2. Matteo Grattarola (ITA, Beta) 37
3. Pablo Suarez Jambrina (SPA, Montesa) 23
4. Sondre Haga (NOR, TRRS) 22
5. Toby Martyn (GBR, TRRS) 20



Kategorie 125cc – sobota
1. Pau Martinez (SPA, Vertigo) 12 tr. bodů
2. David Fabian (CZE, Beta) 20
3. Leo Guiraud (FRA, Beta) 21
4. Alex Canales Martos (SPA, TRRS) 26
5. Enzo Rossi (ITA, Scorpa) 29

Kategorie 125cc – neděle
1. Pau Martinez (SPA, Vertigo) 25 tr. bodů
2. Alex Canales Martos (SPA, TRRS) 46
3. Leo Guiraud (FRA, Beta) 47
4. Jack Dance (GBR, Gas Gas) 62
5. Harry Hemingway (GBR, Beta) 65
6. David Fabian (CZE, Beta) 68

Kategorie 125cc – průběžné pořadí 2020
1. Pau Martinez (SPA, Vertigo) 40 bodů
2. Alex Canales Martos (SPA, TRRS) 30
3. Leo Guiraud (FRA, Beta) 30
4. David Fabian (CZE, Beta) 27
5. Jack Dance (GBR, Gas Gas) 21



Kategorie Women – sobota
1. Emma Bristow (GBR, Sherco) 3 tr. body
2. Berta Abellan (SPA, Vertigo) 10
3. Sandra Gomez (SPA, TRRS) 19
4. Caroline Moreon (FRA, Sherco) 57
5. Madeleine Hoover (USA, Gas Gas) 63

Kategorie Women – neděle
1. Emma Bristow (GBR, Sherco) 25 tr. bodů
2. Berta Abellan (SPA, Vertigo) 47
3. Sandra Gomez (SPA, TRRS) 55
4. Madeleine Hoover (USA, Gas Gas) 94
5. Caroline Moreon (FRA, Sherco) 109

Kategorie Women – průběžné pořadí 2020
1. Emma Bristow (GBR, Sherco) 40 bodů
2. Berta Abellan (SPA, Vertigo) 34
3. Sandra Gomez (SPA, TRRS) 30
4. Madeleine Hoover (USA, Gas Gas) 24
5. Caroline Moreon (FRA, Sherco) 24



Kategorie TrialE – sobota
1. Gael Chatagno (FRA, Electric Motion) 1 tr. bodů
2. Albert Cabestany (SPA, Gas Gas) 7
3. Julien Perret (FRA, Electric Motion) 11
4. Martin Pochez (FRA, Electric Motion) 34
5. Jerome Delair (FRA, Electric Motion) 48

Kategorie TrialE – neděle
1. Gael Chatagno (FRA, Electric Motion) 4 /27x 0/
2. Albert Cabestany (SPA, Gas Gas) 4 /26x 0/
3. Julien Perret (FRA, Electric Motion) 28
4. Martin Pochez (FRA, Electric Motion) 77
5. Jerome Delair (FRA, Electric Motion) 109

Kategorie TrialE – průběžné pořadí 2019
1. Gael Chatagno (FRA, Electric Motion) 40 bodů
2. Albert Cabestany (SPA, Gas Gas) 34
3. Julien Perret (FRA, Electric Motion) 30
4. Martin Pochez (FRA, Electric Motion) 26
5. Jerome Delair (FRA, Electric Motion) 22