vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Blíží se finále MČR dragster

Text a foto: Yvona Kneblová, www.dragster.cz
Blíží se finále MČR dragster
03.09.2014
 

Velké finále dragsterů o víkendu 13. – 14. září na letišti v Hoškovicích Mnichova Hradiště.

 
Dragster je speciálně postavený a upravený motocykl pro vyřazovací souboje dvojic o výkonu přes 400 „koní“.  Pro zvýšení výkonu se používá přeplňování „rajčákem“, turbem nebo kompresorem. Závodní dráhu, ¼ míle dlouhou, zdolá s pevným startem za 8s, s konečnou rychlostí okolo 280 km/h. Zrychlení těchto strojů je z 0 na 100km za 1,5s !!!!!
 
DRAG DAY FINALS  – to je velké finále mezinárodního závodu motocyklů dragsterů -  Czech Drag Serie a evropské třídy Super Twin Top Gas Serie.  Jezdce této evropské třídy  - třídy velkoobjemových dvouválcových speciálů - zde letos uvidíme již podruhé. 
 
Finálový závod je pokaždé vyvrcholením závodní sezóny a získané body  rozhodují o umístění jezdců v konečném pořadí. A protože je to závod mezinárodní a bodují i zahraniční jezdci, budou jednotlivé třídy obsazeny jak jezdci z Česka, tak z Německa, Holandska, Belgie, Švýcarska a Dánska. Body jsou natolik vyrovnané, že si nikdo nemůže být celkovým vítězstvím dopředu jistý.
 
Nebude chybět ani velmi oblíbený závod pro amatéry – Public Bikes a Public Cars,  kterých se můžete zúčastnit i vy !! Pojedou se dva samostatné závody, jeden v sobotu a druhý v neděli a to ve třídách do 750ccm, nad 750 ccm, Woman a Harley Davidson Cup. Pro automobily je pak závod Public Cars.
 
V doprovodném programu představí svoji show motocykloví kaskadéři Pavel Korych a Přemysl Vaněk.
Pro demo jízdy bude možné zapůjčení  motocyklu Harley Davidson.
Atmosféru Mistrovství Evropy vám přiblíží úspěšný reprezentant, několikanásobný Mistr ČR ve třídě Competition Dragster -  Otto Knebl. Bude mít v Hoškovicích nejen autogramiádu, ale svůj „tisícikoňový“ nitromethanový Top Fuel Bike - speciál Puma Imperial Wizard - nastartuje a předvede divákům svou burnout show J.  Zrychlením z 0 na 100km/h za 0,8s a časem 6,515s s konečnou rychlostí 335 km/h na ¼ míle je historicky nejrychlejší Čech na dragstripu !!   
 
Sobotní program začíná kolem poledne a bude ve znamení napínavých kvalifikačních jízd. Jezdci  by měli absolvovat celkem čtyři kvalifikační jízdy. Zároveň se pojede sobotní závod pro amatéry jak motocyklů, tak automobilů. Nedělní program začíná v devět hodin poslední kvalifikační jízdou a nedělním závodem amatérů. Po polední přestávce a doprovodném programu začne cca ve 12.30 hod. hlavní vyřazovací závod dvojic. Po 17.00 hod. bude slavnostní vyhlášení vítězů všech tříd.
 
Pokud máte rádi adrenalinové závody, přijeďte 13. – 14. září na letiště do Hoškovic u Mnichova Hradiště.
Občerstvení zajištěno, parkování  přímo na letišti.