vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Czech Drag Serie 2014

Text a foto: Yvona Kneblová
Czech Drag Serie 2014
23.04.2014
 

Mezinárodní závod dragsterů a týmy z celé Evropy - opět na letišti v Hoškovicích.

 
O víkendu 3. – 4. května se na letišti v Hoškovicích u  Mnichova Hradiště uskuteční již tradiční adrenalinová sportovní událost – mezinárodní závod těch nejrychlejších motocyklů – dragsterů - závod Czech Drag Serie a závod evropské Super Twin Top Gas Serie. Tyto speciály disponují výkonem až 400 koní a ¼ mílovou vzdálenost zvládnou za 8s s konečnou rychlostí kolem 300 km/h. Jejich zrychlení z 0 na 100 km/h je za 1,5s !!!! Celý víkend bude patřit mezinárodnímu závodu Czech Drag Serie a závodu evropské Super Twin Top Gas Serie.  Přihlášeny jsou závodní týmy z celé Evropy – jezdci nejen z Česka, ale také z Německa, Holandska, Dánska, Belgie a dokonce závodní tým z Finska, kde závodí na speciálu Top Gas sympatická  Miia Maria Vepsäläinen.
 
Nebude chybět ani závod pro amatéry Public Bikes, Public Cars a závod Harley Davidson Praha Cup. Adrenalin zvednou divákům také motocykloví kaskadéři –  Pavel Korych a Přemek Vaněk. I tentokrát zde bude stánek pražského zastoupení Harley Davidson s možností zapůjčit si  motocykl Harley Davidson a užít si svou demo jízdu!
 
Otto Knebl - několikanásobný „Mistr ČR“ předvede divákům svůj ojedinělý dragster pro závody Mistrovství Evropy  – „tisícikoňový“ nitromethanový speciál – Top Fuel Bike s příznačným názvem Puma Imperial Wizard. Na loňském Mistrovství Evropy se Otto umístil na celkovém čtvrtém místě a svým časem 6,75 a rychlostí 325km/h na ¼ míle se stal nejrychlejším Čechem na dragstripu. Takový stroj nestačí jen vidět, ten musíte slyšet !!!!
 
Sobotní program začíná kolem poledne a bude ve znamení napínavých kvalifikačních jízd. Jezdci by měli absolvovat nejméně čtyři kvalifikační jízdy. Zároveň se pojede sobotní závod pro amatéry jak motocyklů, tak automobilů. Nedělní program začíná v devět hodin poslední kvalifikační jízdou, která rozhodne o umístění jezdců  do hlavního eliminačního závodu. Dopoledne také startuje nedělní závod amatérů. Po polední přestávce a doprovodném programu začne cca ve 12.30 hod. hlavní vyřazovací závod dvojic a finále závodu. Po 17.00 hod. bude slavnostní vyhlášení vítězů všech tříd.
 
Jedinečná akce plná adrenalinu, rychlých strojů, spálených gum, vůně benzínu – to je začátek motoristické sezóny jak má být. A proto špunty do uší a hurá do Hoškovic !!!!
 
Informace na www.dragster.cz