vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Europe Drag Bike – Santa Pod

Text a foto: Yvona Kneblová
Europe Drag Bike – Santa Pod
30.05.2014
 

KDF Racing Team se svým jezdcem Ottou Knéblem se spředstavil v britském Santa Pod, kde se jel úvodní díl FIM European Drag Bike Championship.

 
KDF Racing Team - FIM Europe Drag Bike Champ. - Santa Pod
Po zimním odpočinku nás ve dnech 23.-26. května 2014 čekal první závod letošní sezóny – FIM European Drag Bike Championship na anglickém Santa Pod Raceway. Začátku sezóny však nepřálo počasí. První den pršelo a první kvalifikační jízdy byly zrušeny. Další den se počasí umoudřilo a závody mohly začít.
Po repasi motoru a montáži nových komponentů do spojky bylo potřeba nasbírat nová data a nově nastavit průběh výkonu a funkci spojky. V prvních závodech jsme k tomu bohužel měli pouze tři kvalifikační jízdy. Přesto se ukázalo, že v nastavení jdeme správným směrem.
Jízda co jízda bylo zlepšení a ve třetí kvalifikační jízdě Otta zajel hned tři své osobní rekordy – na 60 stop 1,0461s, na 330 stop – 2,7671s a na 1/8 míle 4,1492s. Avšak v této jízdě, po zařazení druhého rychlostního stupně, zadní kolo proklouzlo a stočilo směr motocyklu na hrazení. Otta musel ubrat plyn a zpomalit. Přesto výsledný čas na ¼ míle byl 6,8s. Všechny tyto naměřené údaje ale naznačují, že tato jízda mohla být na úrovni 6,4s na ¼ míle a to je velice slibný začátek.
Třetí den závodů opět pršelo a závody se, bohužel, musely pro nepřízeň počasí ukončit.
S výsledky jsme spokojeni a s velkými nadějemi se připravujeme na další závody.
 
Pořadí kategorie FIM European Top Fuel Bike – Santa Pod (GBR)
1. Ian King (GBR) 26 bodů
2. Richard Gustafsson (SWE) 25
3. Steve Woollatt (GBR) 24
4. Filippos Papafilippom (GRE) 23
5. Otto Knebl (CZE) 22
6. Rene van den Berg (NED) 21