vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Něco pro fajnšmekry

Zdroj: Youtube
Něco pro fajnšmekry
30.08.2011
 

VIDEO - Není to kapotovaný a nejezdí na tom Valentino Rossi, ale oko motocyklového fajnšmekra při pohledu na tento stroj zaplesá. Tohle zde musí být.....

 
Znáte film s Anthony Hopkinsem v roli muže, který šel celý život za svým snem – být nejrychlejší? Film „The World's Fastest Indian“, tedy nejrychlejší Indian na světa, v Čechách trochu nesmyslně přeložen jako „V zajetí rychlosti“, je skutečný příběh člověka, jehož motto bylo – jestli je to těžké, tak do toho dej víc, jestli je to nemožné, tak do toho dej všechno! Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solné jezero v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal.
 
 
Ale zpět k nadpisu článku – na internetu jsem našel video z příprav jedné partičky nadšenců, kteří chtějí na Bonneville ukázat tuhle svou nádheru. Podle mne překrásný stroj, pro někoho „sračka“, pro jiného nádhera..... já to sem prostě musel dát!

Video

HAGAKURE'S PROJECT