Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.

Edwin Straver: druhá oběť letošního Dakaru

25.01.2020

Osm dní po své havárii na Rally Dakar zemřel nizozemský závodník Edwin Straver.

Rally Dakar 2020 má druhou oběť. Osm dní bojovali lékaři v Saudské Arábii a později v Nizozemí, při záchraně nizozemského závodníka Edwina Stravera. Bohužel včera ráno tento boj prohráli. Edwin Straver se tak po Paulu Goncalvesovi stal druhou obětí letošního závodu.

Edwin Straver havaroval na 124. kilometru jedenácté etapy. Poté, co se informace o jeho havárii dostala k lékařskému týmu, tak byl na místo neštěstí vyslán vrtulník s lékařem. Bohužel, když lékař dorazil na místo havárie, tak našel jezdce se zástavou srdce. Ihned začal resuscitaci a podařilo se mu dostat osmačtyřicetiletého závodníka zpět k životu. Edwin Straver byl okamžitě letecky transportován na jednotku intenzivní péče nemocnice v Rijádu, odkud byl ve středu letecky převezen do Nizozemí, kde o dva dny později podlehl svým těžkým zraněním.

Edwin Straver, bývalý motokrosový závodník, startoval ve svém třetím Dakaru. V loňském roce skončil celkově na třicátém místě, nicméně jako vítěz kategorie Original by Motul.