vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Podmol má výborně rozjeté Španělsko

Tisková zpráva Libora Podmola
Podmol má výborně rozjeté Španělsko
09.10.2020
 

Podmol bojuje ve Španělsku také o startovné na Dakar, zatím je čtvrtý.


Na písčitých tratí u španělské Sevilly nebo Jerezu řádí světová motocyklová špička. A mezi nimi také Libor Podmol. Ten bere Andalucía Rallye jako svoji nejprestižnější letošní výzvu a zároveň jako oficiální kvalifikaci na Rallye Dakar. Po čtvrteční etapě se drží na čtvrtém místě mezi nováčky. „Rád bych se dostal na první místo, je to určitě hratelné. To mi automaticky zajistí zaplacení startovného na Dakar, které se pohybuje ve statisících korun,“ prohlásil Podmol, člen týmu Orion – Moto Racing Group. Soutěž končí v sobotu.

Po senzačním třetím místě v Řecku je Libor Podmol opět v akci. Tentokrát bojuje ve Španělsku, kam se sjela opravdová elita. Slavný freestyle motokrosař se sžívá s velkou motorkou Husqvarna, kterou si šetří na Dakarskou rallye. A zároveň se více seznamuje s navigací, která ho čeká v Saudské Arábii. „Oproti Řecku je to více únavnější, lítám s ní 160 km/h po polních cestách. Je tu hodně diváků, občas mi někdo poradí,“ popisoval Podmol podmínky ve Španělsku.

Český závodník se účastní kategorie E2 a zatím se drží na čtvrtém místě. Včera ho odsunula dvouminutová penalizace, na čelo ztrácí 8 minut. „Rád bych se pokusil bojovat o první místo. Jedině to zaručuje bonus v podobě zaplaceného startovné na Dakaru, což je nějakých 17 tisíc euro, tedy skoro půl milionu korun. A to není nezanedbatelné,“ dodal Podmol, který se sžívá také s navigací.

Ve Španělsku se představuje řada továrních týmů, pro mnohé z nich jde o první větší test během roku. „Libor se toho zatím zhostil skvěle, jede bez větších chyb. Pro nás je nejdůležitější, aby dojel, protože pak bude kvalifikován na Dakar. Skvělým bonusem by bylo, kdyby se umístil do první trojky v kategorii nováčků,“ dodal Ervín Krajčovič z týmu Orion - Motor Racing Group.