vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Podmol připraven na Dakar

Tisková zpráva Libora Podmola
Podmol připraven na Dakar
30.12.2020
 

Z Podmola už není sekretářka a těší se na start Dakaru. Připravoval se jako Rocky.


Přihlášky, protokoly, mnoho papírů… Z Libora Podmola se stal během prosince manažer, který se stará o chod svého vlastního týmu. „Připadal jsem si jako unavená sekretářka, která musí zvládnout veškerou administrativu. Jsem rád, že už jsme v Saudské Arábii na hotelu,“ prohlásil úspěšný freestyle motokrosař před prvním startem na Dakarské rallye. „Jdu do něčeho neznámého, ale v hloubi duše věřím, že dělám něco správného.“ Bývalého mistra světa FMX čeká ještě poslední test na Covid-19 a poté si může vyzvednout svoji motorku Husqvarna.

Získal medaile na prestižních X-Games, vymyslet vlastní triky, natočil film, přeskočil rodinný dům… A nyní má před sebou start nejtěžší etapové soutěže světa. Však se na to také Libor Podmol dlouhodobě připravoval. „Fyzicky jsem jel podle plánu, který jsem vypracoval s trenérem Karlem Kolpkem. Byl inspirovaný přípravou cyklistů a triatlonistů. V tréninku reflexů a rovnováhy jsem se řídil rady Jiřího Heiníka, který pomáhal už mému otci na Dakaru a dodnes trénuje špičku v motorsportu,“ popisoval uznávaný motocyklista, který si před Dakarem hrál na „Rockyho“.

„Zatímco většina profesionálních jezdců trénovala v teple na dunách v Dubaji, tak já jsem jezdil každý víkend celý podzim i zimu do vojenského prostoru k Hodonínu do Pánova. Klepal tam kosu, spal v autě a dřel,“ vystihl vše Podmol, který se připravoval, jak nejlépe mohl. V jeho Podmol Dakar Teamu jsou celkem čtyři lidi – hlavní mechanik Petr Vesecký, druhý mechanik Petr Bábek, kameraman a fotograf Vladislav Zeman a Vladimír Hejný z firmy H-Mechanik.

Roušky v bivaku
V současné době je Podmol na povinné dvoudenní karanténě na hotelu. Má rovněž čas pořádně prostudovat mapu nastávajícího ročníku. „Bude to makačka. Do šestého dne by jsme měli jet v teple a v písku, pak by měla začít zima, hory a šutry,“ popisuje vítěz několika závodů mistrovství světa ve freestyle motokrosu. A jaký režim pak čeká účastníky Dakaru? Na pokec s místními musí určitě zapomenout. „Je přísný zákaz se s kýmkoliv z místních bavit. Mechanici musí přejet z bivaku do dalšího, stejně jako jezdci. Na čerpacích stanicích jen rychle načepovat a jet dál, pořád mít na sobě roušky a chodit v přidělený čas na výdaj jídla.“