vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Už ve čtvrtek přiletí Ondřej Klymčiw domů

Tisková zpráva týmu Klymčiw Racing
Už ve čtvrtek přiletí Ondřej Klymčiw domů
31.01.2018
 

Dlouhý pobyt v peruánské nemocnici má za sebou Ondřej Klymčiw, který se tam dostal po těžkém pádu při rallye Dakar 2018. Český závodník se v následujících dnech vydá na dlouhou cestu přes oceán a už ve čtvrtek se vrátí zpátky do České republiky.

 
Více než tři týdny strávil Ondřej Klymčiw v nemocnici v Limě po těžkém zranění, které si přivodil ve třetí etapě letošního jubilejního 40. ročníku rallye Dakar. Ondra byl nejprve udržován v umělém spánku, poté podstoupil operaci zlomených obratlů a následně několik dalších drobnějších zákroků. I když to šlo pomalu, stav českého závodníka se každým dnem zlepšoval a všichni jsme s napětím čekali na novinky od lékařů.
 
Ondřej Klymčiw už se dostal do takového stavu, že je možné ho převézt zpátky do České republiky. V uplynulých dnech se proto plánovala dlouhá cesta z Peru až k nám. Ondra by měl do Prahy přiletět ve čtvrtek za doprovodu lékaře. Toho poslala pojišťovna z Francie. Bude tak posledním členem týmu Klymčiw Racing, který se vrátí domů. Po příletu pojede hned do nemocnice na Homolce, aby ho zkontrolovali. V současné chvíli je na cestě domů Ondrova manželka Tereza, která s ním trávila čas v nemocnici a posílala aktualizace o jeho stavu.