vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kouble zakončil sezónu v Portugalsku

Text a foto: Autoklub CZ
Kouble zakončil sezónu v Portugalsku
21.11.2020
 

Český jezdec Kryštof Kouble na závěr endurové sezony absolvoval dva světové podniky v portugalském Marco de Canaveses.


Český jezdec, člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky a Dukly Praha Kryštof Kouble absolvoval o uplynulém víkendu závěrečný podnik FIM World Enduro Championship. Ten se měl původně odjet ve Španělsku, nakonec po změně kalendáře zůstaly týmy další víkend v portugalském Marco de Canaveses.

Ve třetím podniku se českému zástupci podařilo získat bronz ve třídě Junior 2 a připsal si 15 bodů do světového hodnocení. Tento skvělý výsledek se Kryštofovi bohužel nepodařilo zopakovat. V sobotu získal body za 8. místo a v neděli odstoupil ze soutěže kvůli zranění.

Portugalské soutěže jsou velice náročné. Obtížné kamenité přejezdy po místních kopcích braly jezdcům hodně síly. Nepřálo ani počasí, neděle se proměnila doslova v bahenní lázně. Trať i měřené rychlostní zkoušky byly poté hodně uklouzané a o pády nebyla nouze.

O titulu mistra světa se rozhodlo v neděli na posledním testu. Brad Freeman se ujal vedení od prvního testu a vše směřovalo k jeho vítězství. V posledním enduro testu ale upadl a titul mistra světa pro rok 2020 tak získal Steve Holcomb.