vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2020 – Portugalsko

Foto: Future7Media / KTM
MS Enduro 2020 – Portugalsko
10.11.2020
 

Třetí kolo Mistrovství světa v enduru proběhlo o uplynulém víkendu v portugalském Marco de Canaveses.


Portugalské Marco de Canaveses, ležící přibližně 50 kilometrů východně od Porta, vidělo o uplynulém víkendu třetí podnik letošního světového šampionátu enduristů. V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu z vítězství radoval britský jezdec Steve Holcombe, kterého v neděli napodobil španělský jezdec Josep Garcia. Oba také triumfovali zároveň i v kategorii Enduro 2. Kategorii Enduro 1 v sobotu vyhrál Ital Andrea Verona, v neděli jeho krajan Thomas Oldrati, zatímco v kategorii Enduro 3 se po oba dva dny stal vítězem Bradley Freeman.
V hlavních kategoriích se tentokrát představil pouze junior Kryštof Kouble, který si v sobotu dojel pro skvělé páté místo, v neděli pak byl třináctý.
Dodejme ještě, že v pohárové kategorii Open 2s se daří Robertu Friedrichovi, který byl v sobotu třetí a v neděli bral body za čtvrté místo. V celkové klasifikaci této kategorie figuruje na třetí pozici, na které má shodně bodů, jako druhý Portugalec Sobrosa.

Borilli FIM Enduro 2020 – Marco de Canaveses (POR)

EnduroGP – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 57:02,01
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +1,76
3. Josep Garcia (SPA, KTM) +16,75
4. Andrea Verona (ITA, TM) +58,17
5. Antoine Magain (BEL, Sherco) +1:15,28

EnduroGP – neděle
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 58:11,95
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +15,26
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) +31,13
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +1:10,39
5. Andrea Verona (ITA, TM) +1:12,48

EnduroGP – průběžné pořadí 2020
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 112 bodů
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) 105
3. Andrea Verona (ITA, TM) 76
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 69
5. Loic Larrieu (FRA, TM) 66



Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, TM) 58:00,18
2. Antoine Magain (BEL, Sherco) +17,11
3. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +24,62
4. Eero Remes (FIN, Yamaha) +2:11,60
5. Diogo Ventura (POR, Beta) +3:23,90

Enduro 1 – neděle
1. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 59:22,34
2. Andrea Verona (ITA, TM) +2,09
3. Antoine Magain (BEL, Sherco) +3:33,41
4. Davide Soreca (ITA, Beta) +3:59,83
5. Diogo Ventura (POR, Beta) +4:15,88

Enduro 1 – průběžné pořadí 2020
1. Andrea Verona (ITA, TM) 111 bodů
2. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 107
3. Antoine Magain (BEL, Sherco) 84
4. Eero Remes (FIN, Yamaha) 54
5. Davide Soreca (ITA, Beta) 50



Enduro 2 – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 57,02,01
2. Josep Garcia (SPA, KTM) +16,75
3. Daniel McCanney (GBR, Honda) +1:22,90
4. Loic Larrieu (FRA, TM) +1:39,20
5. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) +1:44,86

Enduro 2 – neděle
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 58:11,95
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +31,13
3. Daniel McCanney (GBR, Honda) +1:59,85
4. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) +3:31,44
5. Loic Larrieu (FRA, TM) +3:53,82

Enduro 2 – průběžné pořadí 2020
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 117 bodů
2. Loic Larrieu (FRA, TM) 92
3. Daniel McCanney (GBR, Honda) 86
4. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) 71
5. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) 57
---------------------
17. Patrik Markvart (CZE, Husqvarna) 8



Enduro 3 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 57:03,77
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:56,15
3. Antoine Basset (FRA, Beta) +2:30,23
4. David Abgrall (FRA, Beta) +2:30,89
5. Rudy Moroni (ITA, KTM) +3:23,29

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 58:27,21
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:54,17
3. Antoine Basset (FRA, Beta) +3:02,15
4. Rudy Moroni (ITA, KTM) +3:59,04
5. David Abgrall (FRA, Beta) +4:19,10

Enduro 3 – průběžné pořadí 2020
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 120 bodů
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) 100
3. Antoine Basset (FRA, Beta) 80
4. David Abgrall (FRA, Beta) 63
5. Cristobal Guerrero (SPA, Beta) 53
---------------------
12. Jaromír Romančík (CZE, Sherco) 13
16. Jiří Hádek (CZE, KTM) 4



Enduro Junior – sobota
1. Hamish MacDonald (NZL, Sherco) 58:23,27
2. Wil Ruprecht (AUS, Beta) +16,08
3. Roni Kytonen (FIN, Husqvarna) +1:25,09
---------------------
5. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +2:06,16

Enduro Junior – neděle
1. Hamish MacDonald (NZL, Sherco) 1:00:45,14
2. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) +54,66
3. Wil Ruprecht (AUS, Beta) +56,47
---------------------
13. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +9:26,15

Enduro Junior – průběžné pořadí 2020
1. Hamish MacDonald (NZL, Sherco) 111 bodů
2. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) 92
3. Wil Ruprecht (AUS, Beta) 72
---------------------
16. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) 15