vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2020 – Francie

Foto: Future7Media
MS Enduro 2020 – Francie
23.09.2020
 

Dlouho očekávaný start světového endurového šampionátu proběhl o uplynulém víkendu ve francouzském Réquista.


Francouzské město Requista, ležící severovýchodně od Toulouse, vidělo o uplynulém víkendu úvodní podnik letošního, dlouho odkládaného, světového šampionátu enduristů. V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu i v neděli z vítězství radoval Brit Steve Holcombe, který ovládl i kategorii Enduro 2. Kategorii Enduro 1 v sobotu i v neděli vyhrál Ital Andrea Verona, zatímco v kategorii Enduro 3 se po oba dva dny stal vítězem britský závodník Bradley Freeman.
V hlavních kategoriích se představili tři naši muži a dva junioři. Nejlépe si vedl Jiří Hádek, který dojel do cíle v sobotu i v neděli, a to na celkovém 15., resp. 13. místě kategorie E3. Patrik Markvart si v sobotu připsal čtrnáctou pozici v E2, v neděli závod nedokončil. Bohužel dva nedokončené závody zaznamenal také Jaromír Romančík. V juniorech Kryštof Kouble dojel v sobotu na 16. místě, zatímco Adolf Živný byl na 26. místě. V neděli oba naši junioři do cíle nedojeli.

Borilli FIM Enduro 2020 – Requista (FRA)

EnduroGP – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 50:00,53
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +0,27
3. Loic Larrieu (FRA, TM) +23,79
4. Andrea Verona (ITA, TM) +25,11
5. Davide Guarneri (ITA, TM) +30,03
---------------------
36. Patrik Markvart (CZE, Husqvarna) +4:25,33
37. Jiří Hádek (CZE, KTM) +6:20,98
DNF Jaromír Romančík (CZE, Sherco)

EnduroGP – neděle
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 49:49,66
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +3,22
3. Andrea Verona (ITA, TM) +9,90
4. Jaume Betriu Amengol (SPA, KTM) +16,58
5. Loic Larrieu (FRA, TM) +29,43
---------------------
32. Jiří Hádek (CZE, KTM) +4:33,73
DNF Patrik Markvart (CZE, Husqvarna)
DNF Jaromír Romančík (CZE, Sherco)

EnduroGP – průběžné pořadí 2020
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 40 bodů
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) 34
3. Andrea Verona (ITA, TM) 28
4. Loic Larrieu (FRA, TM) 26
5. Jaume Betriu Amengol (SPA, KTM) 19



Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, TM) 50:25,64
2. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +7,75
3. Christophe Charlier (FRA, Beta) +11,00
4. Jeremy Tarroux (FRA, Sherco) +20,34
5. Antoine Magain (BEL, Sherco) +41,45

Enduro 1 – neděle
1. Andrea Verona (ITA, TM) 49:59,56
1. Jeremy Tarroux (FRA, Sherco) +27,47
3. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +33,20
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) +35,47
5. Christophe Charlier (FRA, Beta) +1:05,64

Enduro 1 – průběžné pořadí 2020
1. Andrea Verona (ITA, TM) 40 bodů
2. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 32
1. Jeremy Tarroux (FRA, Sherco) 30
5. Christophe Charlier (FRA, Beta) 26
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) 24



Enduro 2 – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 50:00,53
2. Loic Larrieu (FRA, TM) +23,79
3. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) +44,39
4. Daniel McCanney (GBR, Honda) +49,91
5. Alex Salvini (ITA, Honda) +54,32
---------------------
14. Patrik Markvart (CZE, Husqvarna) +4:25,33

Enduro 2 – neděle
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 49:49,66
2. Loic Larrieu (FRA, TM) +29,43
3. Daniel McCanney (GBR, Honda) +30,99
4. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) +1:26,51
5. Alex Salvini (ITA, Honda) +1:43,01
---------------------
DNF Patrik Markvart (CZE, Husqvarna)

Enduro 2 – průběžné pořadí 2020
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 40 bodů
2. Loic Larrieu (FRA, TM) 34
3. Daniel McCanney (GBR, Honda) 28
4. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) 28
5. Alex Salvini (ITA, Honda) 22
---------------------
15. Patrik Markvart (CZE, Husqvarna) 2



Enduro 3 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 50:00,80
2. Davide Guarneri (ITA, TM) +29,76
3. Jaume Betriu Amengol (SPA, KTM) +49,30
4. Antoine Basset (FRA, Beta) +1:26,30
5. Marc Sans Soria (SPA, KTM) +1:34,27
---------------------
15. Jiří Hádek (CZE, KTM) +6:20,71
DNF Jaromír Romančík (CZE, Sherco)

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 49:52,88
2. Jaume Betriu Amengol (SPA, KTM) +13,36
3. Marc Sans Soria (SPA, KTM) +42,16
4. Davide Guarneri (ITA, TM) +48,16
5. Cristobal Guerrero Ruiz (SPA, Beta) +1:31,66
---------------------
13. Jiří Hádek (CZE, KTM) +4:30,51
DNF Jaromír Romančík (CZE, Sherco)

Enduro 3 – průběžné pořadí 2020
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 40 bodů
2. Jaume Betriu Amengol (SPA, KTM) 32
3. Davide Guarneri (ITA, TM) 30
4. Marc Sans Soria (SPA, KTM) 26
5. Antoine Basset (FRA, Beta) 22
---------------------
14. Jiří Hádek (CZE, KTM) 4



Enduro Junior – sobota
1. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) 50:47,92
2. Hamish MacDonald (NZL, Sherco) +15,87
3. Roni Kytonen (FIN, Husqvarna) +22,56
---------------------
16. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +2:06,99
26. Adolf Živný (CZE, Husqvarna) +3:54,52

Enduro Junior – neděle
1. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) 49:46,25
2. Hamish MacDonald (NZL, Sherco) +27,36
3. Matteo Pavoni (ITA, Beta) +38,94
---------------------
DNF Kryštof Kouble (CZE, Sherco)
DNF Adolf Živný (CZE, Husqvarna)

Enduro Junior – průběžné pořadí 2020
1. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) 40 bodů
2. Hamish MacDonald (NZL, Sherco) 34
3. Roni Kytonen (FIN, Husqvarna) 24