vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2021 – Portugalsko

Foto: Gas Gas
MS Enduro 2021 – Portugalsko
22.06.2021
 

Úvodní kolo Mistrovství světa v enduru proběhlo o uplynulém víkendu v portugalském Marco de Canaveses.


Kolotoč světového endura se vrátil tam, kde v loňském roce končil svou sérii, tedy do portugalského Marco de Canaveses, ležící přibližně 50 kilometrů východně od Porta, kde se o uplynulém víkendu konal úvodní podnik letošního světového šampionátu enduristů.
V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu z vítězství radoval britský jezdec Bradley Freeman, kterého v neděli napodobil Australan Wil Ruprecht. Kategorii Enduro 1 v sobotu zvítězil Ital Andrea Verona , v neděli vyhrál jeho krajan Davide Guarneri, zatímco v kategorii Enduro 2 se v sobotu stal vítězem Steve Holcombe, v neděli triumfoval celkový vítěz Wil Ruprecht. V nejsilnější kategorii Enduro 3 dvakrát zvítězil Bradley Freeman.
V hlavních kategoriích se tentokrát představil pouze junior Kryštof Kouble, který si v sobotu náročné úseky nedokončil, v neděli bral body za 11. místo.

Borilli FIM Enduro 2021 – Marco de Canaveses (POR)

EnduroGP – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:08:49,71
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +35,90
3. Josep Garcia (SPA, KTM) +52,60
4. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:15,90
5. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +1:22,83

EnduroGP – neděle
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 1:08:18,42
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +8,48
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) +26,07
4. Josep Garcia (SPA, KTM) +56,24
5. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:15,35

EnduroGP – průběžné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 37 bodů
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) 33
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) 32
4. Josep Garcia (SPA, KTM) 28
5. Jaume Betriu (SPA, KTM) 21


Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 1:10:12,54
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +25,09
3. Christophe Charlier (FRA, Beta) +1:40,75
4. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) +1:49,20
5. Kirian Mirabet (SPA, Honda) +1:51,30

Enduro 1 – neděle
1. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 1:09:39,54
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +35,34
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +1:06,11
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) +1:14,68
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) +1:37,23

Enduro 1 – průběžné pořadí 2021
1. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 37 bodů
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 37
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) 25
4. Christophe Charlier (FRA, Beta) 25
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) 24


Enduro 2 – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 1:09:25,61
2. Josep Garcia (SPA, KTM) +16,70
3. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:16,70
4. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +1:22,92
5. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +1:49,83

Enduro 2 – neděle
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 1:08:18,42
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +26,07
3. Josep Garcia (SPA, KTM) +56,24
4. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +1:51,66
5. Eero Remes (FIN, TM) +3:01,70

Enduro 2 – průběžné pořadí 2021
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 37 bodů
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) 35
3. Josep Garcia (SPA, KTM) 32
4. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) 26
5. Eero Remes (FIN, TM) 21



Enduro 3 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:08:49,71
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:31,09
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +1:51,27
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +2:38,03
5. Antoine Basset (FRA, Beta) +3:17,60

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:08:26,90
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:06,87
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +1:48,17
4. Enric Francisco Montlleo (SPA, Sherco) +2:38,98
5. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +3:34,51

Enduro 3 – průběžné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 40 bodů
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) 34
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) 30
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) 24
5. Enric Francisco Montlleo (SPA, Sherco) 23


Enduro Junior – sobota
1. Lorenzo Macorito (ITA, TM) 1:10:14,59
2. Matteo Pavoni (ITA, TM) +27,31
3. Roni Kytönen (FIN, Honda) +43,44
---------------------
29. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +11:30,22

Enduro Junior – neděle
1. Matteo Pavoni (ITA, TM) 1:10:13,06
2. Roni Kytönen (FIN, Honda) +5,96
3. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +33,03
---------------------
11. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +2:40,90

Enduro Junior – průběžné pořadí 2021
1. Matteo Pavoni (ITA, TM) 37 bodů
2. Lorenzo Macorito (ITA, TM) 33
3. Roni Kytönen (FIN, Honda) 32
---------------------
14. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) 5


Kategorie EW – sobota
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 41:04,89
2. Jane Daniels (GBR, Fantic) +49,99
3. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) +2:17,58

Kategorie EW – neděle
1. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) 49:02,06
2. Jane Daniels (GBR, Fantic) +2,14
3. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) +14,83

Kategorie EW – průběžné pořadí 2021
1. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) 35 bodů
2. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 35
3. Jane Daniels (GBR, Fantic) 34