vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2021 – Švédsko

Foto: Gas Gas
MS Enduro 2021 – Švédsko
26.07.2021
 

Ve švédském Skovde čtvrtým kolem pokračovalo Mistrovství světa v enduru.


150 km severovýchodně od Göteborgu, tedy ve švédském Skovde, se o uplynulém víkendu konal třetí podnik letošního světového šampionátu enduristů.

V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu z vítězství radoval australský jezdec Wil Ruprecht, v neděli byl nejlepší Brit Bradley Freeman. Nejlepším v kategorii Enduro 1 byl v sobotu Ital Davide Guarneri, v neděli jeho krajan Andrea Verona. V kategorii Enduro 2 si sobotní vítězství připsal Wil Ruprecht, zatímco v neděli byl nejrychlejší Španěl Josep Garcia. V nejsilnější kategorii Enduro 3 se v sobotu i v neděli radoval z dvaceti bodů Bradley Freeman.

V hlavních kategoriích se opět představil pouze junior Kryštof Kouble, který si v sobotu náročné úseky projel s 9. nejrychlejším časem, v neděli dojel dvanáctý.

Ve Švédsku startoval také Robert Friedrich, který se svým motocyklem Gas Gas nastoupil do kategorie Open2s, ve které si v sobotu vyjel výborné 3. místo, Zdeněk Pitel dojel pátý a Oldřich Sedlák devátý. V neděli byl z trojice našich nejlepší Zdeněk Pitel, který zajel čtvrtý čas, Robert Friedrich byl pátý a Oldřich Sedlák opět devátý.

Borilli FIM Enduro GP 2021 – Skovde (SWE)

EnduroGP – sobota
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 1:08:41,04
2. Josep Garcia (SPA, KTM) +20,25
3. Bradley Freeman (GBR, Beta) +37,04
4. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +1:01,51
5. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +1:14,99

EnduroGP – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:07:41,18
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +4,33
3. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +13,64
4. Josep Garcia (SPA, KTM) +14,52
5. Wil Ruprecht (AUS, TM) +45,70

EnduroGP – průběžné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 146 bodů
4. Josep Garcia (SPA, KTM) 124
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) 120
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 102
3. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 92



Enduro 1 – sobota
1. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 1:09:42,55
2. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +13,48
3. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +16,23
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) +51,30
5. Mikael Persson (SWE, KTM) +1:06,20

Enduro 1 – neděle
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 1:07:45,51
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +9,31
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +2:13,24
4. Mikael Persson (SWE, KTM) +2:23,51
5. Kade Tinkler (CAN, KTM) +2:43,57

Enduro 1 – průběžné pořadí 2021
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 152 bodů
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 142
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) 109
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) 99
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) 85



Enduro 2 – sobota
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 1:08:41,04
2. Josep Garcia (SPA, KTM) +20,25
3. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +1:18,74
4. Albin Elowson (SWE, Husqvarna) +1:53,97
5. Eero Remes (FIN, TM) +1:55,99

Enduro 2 – neděle
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:07:55,70
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) +31,18
3. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +1:15,10
4. Albin Elowson (SWE, Husqvarna) +1:32,56
5. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) +1:39,89

Enduro 2 – průběžné pořadí 2021
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 146 bodů
2. Josep Garcia (SPA, KTM) 141
3. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) 112
4. Steve Holcombe (GBR, Beta) 106
5. Eero Remes (FIN, TM) 68



Enduro 3 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:09:18,08
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +54,94
3. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +1:14,28
4. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +1:38,02
5. Antoine Basset (FRA, Beta) +3:03,05

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:07:41,18
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:48,37
3. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +2:14,85
4. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +2:23,72
5. Antoine Basset (FRA, Beta) +3:22,50

Enduro 3 – průběžné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 160 bodů
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) 134
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) 116
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) 108
5. Antoine Basset (FRA, Beta) 77



Enduro Junior – sobota
1. Lorenzo Macoritto (ITA, TM) 1:10:32,12
2. Matteo Pavoni (ITA, TM) +12,25
3. Max Ahlin (SWE, Husqvarna) +32,12
---------------------
9. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +1:34,76

Enduro Junior – neděle
1. Lorenzo Macoritto (ITA, TM) 1:09:36,70
2. Matteo Pavoni (ITA, TM) +1,71
3. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +37,00
---------------------
12. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +2:12,87

Enduro Junior – průběžné pořadí 2021
1. Matteo Pavoni (ITA, TM) 148 bodů
2. Lorenzo Macoritto (ITA, TM) 142
3. Leo Le Quere (FRA, Sherco) 99
---------------------
10. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) 37



Kategorie EW – sobota
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 53:32,07
2. Jane Daniels (GBR, Fantic) +49,98
3. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) +1:03,10

Kategorie EW – neděle
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 52:56,08
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) +29,69
3. Jane Daniels (GBR, Fantic) +42,89

Kategorie EW – průběžné pořadí 2021
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 75 bodů
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) 67
3. Jane Daniels (GBR, Fantic) 66