vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2018 – Polsko

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2018 – Polsko
11.12.2017
 

Vítězem úvodního podniku halového světového endura se stal Španěl Alfredo Gomez, mezi juniory skončil náš David Cyprián na čtvrtém místě.

 
Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2018 má za sebou úvodní kolo, které proběhlo krakovské Tauron Areně v Polsku. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal domácí navrátilec k závodění, Tadeusz Blazusiak, který bodoval třemi druhými pozicemi, a tak nakonec rozhodovaly dva body získané za druhou pozici v superpole. Na druhém místě skončil tovární jezdec KTM Cody Webb z USA, kterého následoval tovární jezdec Husqvarny, Billy Bolt z Velké Británie.
V kategorii juniorů se představil český trialový jezdec Marek Wünsch, který ale do hlavních jízd nepostoupil.
 
Super Enduro FIM World Championship 2017-2018 – Krakow (POL)
 
Kategorie PRESTIGE - superpole
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna)
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM)
3. Jonny WALKER (GBR, KTM)
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna)
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM)
6. Cody WEBB (USA, KTM) 47,690
7. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 52,161
 
Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 9 kol / 7:42,778
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +3,071
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +3,392
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +13,238
5. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +27,521
6. Jonny WALKER (GBR, KTM) +34,798
7. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) +38,224
8. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +47,151
9. Alex SALVINI (ITA, Beta) -1 kolo
10. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
11. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
12. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) -1 kolo
13. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) -1 kolo
14. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -1 kolo
 
Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 9 kol / 7:38,759
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +5,187
3. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +16,777
4. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) +21,018
5. Cody WEBB (USA, KTM) +28,282
6. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +37,081
7. Alex SALVINI (ITA, Beta) +54,770
8. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +59,733
9. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) -1 kolo
10. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
11. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
12. Jonny WALKER (GBR, KTM) -1 kolo
13. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -2 kola
-------------------------
DNF Aurélien ADDESSO (FRA, Beta)
 
Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 9 kol / 7:36,626
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +1,459
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +15,029
4. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +16,988
5. Jonny WALKER (GBR, KTM) +17,066
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +18,234
7. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +18,909
8. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) +31,447
9. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
10. Alex SALVINI (ITA, Beta) -1 kolo
11. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -1 kolo
12. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
13. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) -1 kolo
14. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) -1 kolo
 
Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 2+17+17+17 / 53 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 0+20+11+20 / 51
3. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 0+11+20+13 / 44
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 0+13+15+9 / 37
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 0+15+9+8 / 32
6. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 3+7+7+15 / 32
7. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) 0+8+13+7 / 28
8. Jonny WALKER (GBR, KTM) 1+9+3+11 / 24
9. Alex SALVINI (ITA, Beta) 0+6+8+5 / 19
10. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) 0+4+5+6 / 15
11. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 0+5+4+3 / 12
12. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) 0+3+6+2 / 11
13. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) 0+1+2+4 / 7
14. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) 0+2+0+1 / 3
 
Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí 2018
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 53 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 51
3. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 44
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 37
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 32
6. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 32
7. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) 28
8. Jonny WALKER (GBR, KTM) 24
9. Alex SALVINI (ITA, Beta) 19
10. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) 15
11. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 12
12. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) 11
13. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) 7
14. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) 3