vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2020 – Budapešť

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2020 – Budapešť
03.02.2020
 

Předposlední závod halového světového endura proběhl v hlavním městě Maďarska.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2020 má za sebou čtvrté, předposlední kolo letošního ročníku, které proběhlo v Papp László Sportaréně v Budapešti. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal tovární jezdec Husqvarny, Billy Bolt, který po vítězství v superpole sice dojel třetí v první jízdě, ale vítězství oslavil poté, co zvítězil ve druhé i třetí jízdě. Celkově druhý skončil další britský závodník Jonny Walker, třetím místem se prezentoval další špičkový jezdec Taddy Blazusiak z Polska.

Super Enduro FIM World Championship 2019-2020 – GP Maďarska / Budapešť (HUN)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 38,019
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) +0,295
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +3,550
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +4,596
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +5,276
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) +5,956
7. Will HOARE (GBR, KTM) +6,397

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Jonny WALKER (GBR, KTM) 10 kol / 7:08,810
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +8,146
3. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +13,001
4. Will HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) -1 kolo
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
8. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -1 kolo
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
12. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
13. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -1 kolo
14. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 7:20,134
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) +22,554
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +35,547
4. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +44,449
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 44,711
6. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
10. Will HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
11. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -1 kolo
12. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -1 kolo
13. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
14. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 7:12,165
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) +23,197
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +25,188
4. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +33,276
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
6. Will HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
7. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -1 kolo
8. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
11. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
12. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
13. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 3+15+20+20 / 58 bodů
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) 2+20+17+17 / 56
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 1+17+15+13 / 46
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 11+9+15 / 35
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 9+13+7 / 29
6. Will HOARE (GBR, KTM) 13+5+9 / 27
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 1+11+11 / 23
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 8+8+4 / 20
9. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) 7+4+8 / 19
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 4+7+5 / 16
11. Tim APOLLE (GER, Sherco) 6+6+2 / 14
12. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 3+2+6 / 11
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 5+1+3 / 9
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) 2+3+1 / 6

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2020
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 227 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 209
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) 192
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 161
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 112
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 107
7. Will HOARE (GBR, KTM) 82
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 79
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) 73
10. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) 63
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 52
12. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 51
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 41
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) 25