vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton – Janovice nad Úhlavou

Text: Offroadmaraton.cz, foto: Jiří Jonáš
OffRoad Maraton – Janovice nad Úhlavou
09.05.2017
 

Janovický offroad přinesl déšť i vítězství zkušených jezdců.

 
Druhý závod OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu v Janovicích nad Úhlavou v okrese Klatovy. Jarní počasí zpestřené deštěm přineslo i bahenní souboje. Motorky dovedl do cíle Petr Trávníček z týmu Moto Trávníček – Kovoděl Janča před zkušeným soutěžákem Lubomírem Vojkůvkou z Vype racing teamu. Vítězství mezi čtyřkolkami patřilo Martinu Miřejovskému z Teamu Max, následovaného Lubošem Kuncířem z Kaskadér racing teamu.
 
OffROAD Maraton v Janovicích začal před osmou hodinou ranní závodem motorek. Přes 130 strojů vyrazilo na 3,5 kilometrů dlouhou trať s rychlejšími, ale i techničtějšími úseky. Obloha byla zatažená a občas lehce sprchlo. Na startu se v první lajně objevil aktuálně nejlepší český endurista Ondřej Helmich. Prvním kolem projel s náskokem pár metrů před Lubomírem Vojkůvkou. Kvůli poruše stroje ale skončil už ve čtvrtém kole. Vojkůvka jel dále svoji stopu a držel se čela tabulky, stejně jako Petr Trávníček. Krásný souboj završilo v cíli 38 kol, přičemž rychlejší Trávníček získal náskok 35 sekund.
 
Před polednem se na startu seřadilo na 70 čtyřkolkářů. Obloha se mračila čím dál více a bylo jasné, že bude pršet. Proudy vody se spustily v druhé polovině klání a jezdci ve dvou stopách si pořádně užili bláta. Na špici absolutního pořadí se střídala známá jména, až se tam usídlil absolutní mistr loňské sezony Martin Miřejovský. Vyhrál absolutně před Lubošem Kuncířem. Miřejovský si tak spravil chuť po prvním závodě v Šiklově mlýně, kde kvůli poruše stroje skončil až šestý v kategorii. Janovická trať mu sedí, vítězství si odtud odvezl už loni. Třetí celkově dojel vítěz mistrovských 4x4 Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov.