vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad maraton – Vřesová

Text: Offroadmaraton.cz, foto: Jiří Jonáš
OffRoad maraton – Vřesová
24.10.2017
 

Sedmý díl OffRoad maratonu se odjel uplynulou sobotu 21. října na důlní haldě ve Vřesové na Sokolovsku.

 
Čtyřkoláři a motorkáři letos  naposledy závodili tři hodiny. Místní trať stejně jako loni přinesla ideální  počasí pro parádní závodění.
 
Na offroadové závodění se ve Vřesové jako první chystali čtyřkolkáři. Na trať se postavili ještě za šera, ale už při zaváděcím kole se pořádně rozednilo a jezdci ve dvou stopách se mohli naplno vydat do tříhodinného klání. Trať měřila 4,5 kilometru a oproti loňskému ročníku byla ochuzena o výjezdy a sjezdy dobře viditelné z depa. Kus členité trati ale přibylo v níže položené části lemované stromy.
 
Předchozí klání v drnovické pískovně trochu provětralo výsledky a letos poprvé z pozice absolutní jedničky startoval Ondřej Fišar z Quadu Nová Paka. Na závodění se těšil, ale problémy se strojem ho nakonec odsunuly na 7. místo celkově. Technika zklamala také dakarského závodníka Zdeňka Tůmu z Barth racing, který odstoupil po necelých dvou hodinách. Zato slovenský jezdec Juraj Varga z Varga Motorsports jel bez problémů. Brzy se dostal na špici a vedení už nepustil. Jako jediný najel 34 kol. O kolo méně měli další dva jezdci v pořadí. Radek Porš (Quadpoint Racing team – CZ Auto) skončil druhý a Martin Miřejovský z Teamu Max II třetí. Miřejovský se trochu pral se svým strojem a byl nakonec rád za bronz. A v cíli kladně ocenil výkony soupeřů. Skvělý výsledek předvedl Jan Zderčík mladší, nejrychlejší závodník z pohárové třídy na pátém místě celkově. Za ním skončil nejlepší veterán Martin Kuchař z Enduro Teamu Velká. Rychlá trať nahrávala spíše sportovním strojům, nicméně do první desítky se propracoval také Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov, první mezi mistrovskými 4x4.
 
Motorkáři se na startovní rošt chystali před 11. hodinou. Zpoza mraků prosvítalo slunce, které jen potvrdilo ideální podmínky na maratonskou tříhodinovku. Na start po pádu v Drnovicích chyběl Lubomír Vojkůvka, kterého naražená žebra zatím nepustila do závodní stopy. Petr Trávníček (Moto Trávníček – Kovoděl Janča) tak věděl, že pokud ho neopustí forma ani výkon stroje, upevní svoji pozici na čele absolutního pořadí. A tak se také stalo. V cíli nasčítal 37 kol a o kolo za sebou nechal všechny soupeře. Jeho největší rival Tomáš Coubal z JM Motors nebyl v ideální fyzické formě, ale i tak dosáhl na stříbro. V samém závěru se na třetí pozici absolutně dostal Karel Brabec z Motokrosu na Cechu, který o 12 sekund porazil Martina Prokeše - vítěze mistrovské třídy E1. Letošní čtvrté prvenství v kategorii slavil pátý Miroslav Pavlík z Enduro teamu Velká. Nejrychlejší pohárovou motorku dovezl do cíle Filip Boháč z TJ Sokol Krásné Pole. Během hodinového soupeření starších juniorů byl nejlepší Kimi Skřivan z Kdyně.