vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton Dobřany 2017

Text: Offroadmaraton.cz, foto: Jiří Jonáš
OffRoad Maraton Dobřany 2017
20.06.2017
 

Dvouhodinovku dobřanského offroad maratonu vyhráli Lubomír Vojkůvka a Martin Miřejovský.

 
Bylo horko a sucho. I když meteorologové původně předpovídali proudy vody, kolem Šlovického vrchu poblíž Dobřan na Plzeňsku nespadla ani kapka. Prach se zvedl již při prvních průjezdech závodníků. A nad tvrdou tratí s technickými úseky i místy k předjíždění se držel celý víkend. Jezdci tak bojovali hlavně s „bílou tmou“. Mnozí jeli velmi pozorně a rychlost přizpůsobili náročným podmínkám. Někteří vedoucí závodníci dokonce ani netušili, kteří jsou průběžně a v cíli byli příjemně překvapení. To se týkalo hlavně motorkářů a čtyřkolkářů, jejichž dvouhodinovky předcházely nejtěžší offroadové automobilové soutěži.
 
V jedné stopě jako první proťal cílovou pásku favorit Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu. Legenda endura najela 16 kol a o 23 sekund porazila Petra Trávníčka z týmu Moto-Trávníček-Kovoděl-Janča. Parádní výsledek a první letošní vítězství v mistrovských veteránech vydobyl Miroslav Pavlík z Enduro Teamu Velká. Pátý jezdec absolutního pořadí také o 23 sekund porazil vítěze mistrovských E1 Martina Prokeše (TJ Sokol Krásné pole), šestého celkově.
 
Mezi čtyřkolkami opět dominoval Martin Miřejovský z Teamu Max 2. S 15 průjezdy časomírou o jedno kolo porazil zbytek závodního pole. Těsný souboj svedli jeho pronásledovatelé – druhý 0ndřej Fišar z Quad Nová Paka a třetí Tomáš Kadeřábek z Kábek racing teamu, které v cíli dělilo 10 sekund. Nejrychlejší mistrovský stroj 4x4 patřil Michalovi Vágnerovi ze Čtyřkolky Tišnov se 14 koly na kontě. A mezi veterány měl největší radost Vladimír Novotný z Barth racing teamu.