vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton Vřesová

Tisková zpráva 24 hours agency, foto: Jirka Jonáš
OffRoad Maraton Vřesová
18.10.2016
 

Na důlní haldě se bojovalo o vteřiny.

 
Předposlední závod OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu na důlní haldě poblíž obce Vřesová na Sokolovsku. Závodníci se dočkali parádního podzimního offroadu s pár kapkami deště a bez prachu. Čtyřkolky poprvé v historii dovedl do cíle Juraj Varga z Varga Motorsports teamu. Mezi motorkáři se nejvíce dařilo Tomáši Coubalovi z Toors Vratové Systémy.
 
Po prašných závodech se offroaďáci konečně dočkali příjemnějšího klání. Téměř pětikilometrová trať sice mohla být o něco měkčí, ale neprášila. Závodníci si na ní užili parádní výjezdy i sjezdy, mohli pořádně přidat plyn i provětrat svoji fyzičku a stroj na tzv. hrbech těsně před cílovou páskou.
 
Ranní vstávání tentokrát připadlo na čtyřkolkáře. Do zaváděcího kola vyjížděli ještě za šera. A do své poslední letošní tříhodinovky se pustili naplno v 7:30 h. Vedoucí jezdec celkového pořadí Martin Miřejovský z Teamu Max 2 hned v úvodním kole na chvíli „utopil“ svoji čtyřkolku, proto se kolem časomíry jako první prohnal Vojtěch Nehasil z Quadpoing Racing teamu, který se mezi vedoucími jezdci držel většinu závodu. Ale 45 minut před koncem klání předčasně odstoupil. Miřejovský rychle stahoval ztrátu, ale v 11. kole urval kolo. Po opravě se vrátil na trať, ale na pohár to nestačilo, skončil těsně pod bednou. O první místo absolutně bojovalo hned několik jezdců. Nakonec si největší skalp poprvé v historii odvezl Juraj Varga z Motorsports teamu, první mezi mistrovskými sportkami. Následoval ho celkově druhý Zdeněk Tůma, který se trati nejdříve obával, ale nakonec mu přinesla parádní stříbro a velmi dobrý pocit před Dakarem 2017, na který vyráží pod křídly Barth racing. Stříbrný čtyřkolkář z africké Intercontinental Rally 2016 v kategorii Elite tak zanedlouho balí techniku a v lednu míří k branám dalšího světového klání. Varga a Tůma zvládli ve Vřesové jako jediní 30 kol. Silné čtyřkolky dovedl do cíle Michal Vágner ze Čtyřkolky Tišnov, navzdory bolestivému zranění ramene.
 
Motorkáři do své poslední tříhodinovky odstartovali v 11 h. S náskokem hned několika metrů prvním kolem prolétl nestor endura Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu. Postupně zvyšoval náskok, ale po 72 minutách musel skončit kvůli technické závadě. Na jeho Betě 450 se po roce opět objevil netradiční problém se šrouby na rozetě. Vojkůvka zklamaně odjel s tím, že je zřejmě bude muset úplně změnit. Vojkůvkovu stopu sledoval Tomáš Coubal z Toors Vratové Systémy. Když Vojkůvka skončil, pral se s tratí sám, jak nejlépe uměl a cílem nakonec projel jako celkově první s unikátními 33 koly. O kolo méně zajel Jiří Kelich z Kestone Racing, který se o stříbro musel poprat s Michalem Tesaříkem z Golem Sportu. Parádní výsledek si zapsal první pohárový jezdec Erik Mikulášek z Loras Racing Teamu. V cíli byl celkově čtvrtý, přičemž mu na Tesaříka chyběly pouhé dvě setiny vteřiny