vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Čtyřkolkář Tůma je těsně před cílem AER

Tisková zpráva Barth Racing
Čtyřkolkář Tůma je těsně před cílem AER
30.10.2022
 

Tůma se prodíral nepříjemnou trávou a v neděli ho na Africa Eco Race čeká cíl.


Český závodník je už v Senegalu, kde se zítra slavnostně zakončí letošní Africa Eco Race. V předposlední etapě zajel Zdeněk Tůma opět třináctý nejlepší čas a v celkovém pořadí zůstává na 21. místě. Ani sobotní měřené úseky nebyly lehké. „Jeli jsme 120 kilometrů v hlubokém písku a ve vysoké trávě. Hodně jsem se musel vyhýbat různým překážkám,“ popisoval jezdec z týmu BARTH Racing. V neděli se soutěž dovrší u legendárního Lac Rose - Růžového jezera.

Překonal Maroko a za sebou má už také Mauretánii. I když závěr v této africké zemi nebyl vůbec snadný. „Jak jsme projížděl trávou, tak z ní létala všude samá pichlavá semínka. Mám je pořád na svém těle, hrozné,“ popisoval Tůma, jezdec na Yamaze. Jih Mauretánie nabídl kromě dun také agresivní vegetaci. „Byla tam hodně zatravněná plocha, šílená. Pichlavá semínka se mi dostaly do rukavic a nemohl jsem si pak ani sáhnout na obličej.“

Teď už je rodák z Českého Krumlova v Senegalu. „Je tu horko a vlhko. Tedy lépe než v Mauretánii, kde bylo pekelné vedro,“ doplnil Tůma, který předvedl stejné umístění jako v pátek. A na prvního ztratil 35 minut. Teď už vyhlíží cíl, který je nedaleko. „Vždycky jsem se chtěl vždycky podívat k Růžovému jezeru. Tam vždycky končila Dakarská rallye, když se ještě pořádala v Africe. Teď to posvátné místo pro závodníky konečně uvidím,“ těšil se Tůma z týmu BARTH Racing.