vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Silk Way Rally bez Kazachstánu a Číny

Foto: Honda
Silk Way Rally bez Kazachstánu a Číny
14.04.2020
 

Pořadatel Silk Way Rally, společně s FIM a FIA, upravil trasu letošního závodu.


Aby se předešlo rizikům spojeným s epidemií Covid-19, a aby se zajistilo uspořádání Silk Way Rally, rozhodl se pořadatel závodu, společně s Mezinárodní motocyklovou federací FIM, upravit itinerář ročníku 2020.

Etapy, které byly plánovány v Kazašské republice a Čínské lidové republice, byly zrušeny. Rally se bude konat výhradně na území Ruské federace, počínaje 3. července startem na Rudém náměstím v Moskvě a konče průjezdem cílem 11. července v Kazani.

Nová trasa nabídne 8 etap a zahrnuje všechny typy terénu: step, písek, zvlněné a lesní cesty. Závod v roce 2020 účastníkům nabídne 2700 měřených kilometrů při celkové vzdálenost 4200 kilometrů. Závod bude respektovat požadavky na maratónskou soutěž světového šampionátu FIM Cross Country Rallies World Championship.

Vladimir Chagin, organizační ředitel
„Přijali jsme správné a odpovědné rozhodnutí. Musíme 100% zaručit, že Silk Way Rally 2020 se bude konat v dobrých podmínkách. Média a účastníci budou moci objevit mimořádná místa v Rusku. Rally bude soutěž na vysoké úrovni a impozantní plavba.“