vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton 2017 – Šiklův mlýn

Foto: Jiří Jonáš, Offroadmaraton.cz
OffRoad Maraton 2017 – Šiklův mlýn
28.03.2017
 

OffRoad Maraton odstartoval v Šiklově mlýně s rekordní účastí.

 
První závod 18. ročníku OffROAD Maratonu se odjel v sobotu 25. března v Šiklově mlýně na Vysočině. Areál westernového městečka přivítal 99 čtyřkolek a 227 motorek, což je rekordní účast v historii seriálu. Úvod maratonů vždy patří k nejpočetnějším klání. Čtyřkolky dovedl do cíle Radek Porš z Haruda Quadpoint Racing Team – CZAUTO, motorky Matěj Macháček ze SM racing teamu.
 
Závodníci začali na Vysočinu přijíždět již v pátek večer, kdy se v místním westernovém saloonu konala beseda offroadových rallye jezdců Jaroslava Vatra, Josefa Macháčka a Rostislava Plného. Plný sál naslouchal vyprávění zkušených borců o závodění na domácích i světových tratích. V sobotu pak Jaroslav Valtr sedl za volant „své“ tatry a předvedl exhibiční jízdu v terénu přímo na části trati v Šiklově mlýně.
 
Čtyři kilometry jarní trati ale zajímaly hlavně závodníky. Jako první do nové sezony odstartovali čtyřkolkáři, kteří si museli poradit s ranním mrazíkem a měnícím se povrchem v průběhu závodu. Dvě hodiny vedli své stroje rychlými i náročnějšími úseky, ke který patřily například pařezy v lese, nebo bahno. Nejlépe se dařilo 16letému Radku Poršovi z Haruda Quadpoint Racing Teamu – CZAUTO, který zajel 22 kol a o pouhou jednu vteřinu porazil Juraje Vargu z Varga Motorsports teamu, loni druhého jezdce absolutního pořadí celé sezony. Vítěz ročníku 2016 Martin Miřejovský z Teamu Max 2 se potýkal s technickými problémy a na bednu nedosáhl.
 
Motorkáři se do prvních kilometrů „zakousli“ po desátého hodině. Slunce svítilo naplno a postupem času se dokonce na některých místech prášilo. Dvě hodiny v rychlém tempu a v dobré stopě zvládl 24letý Matěj Macháček ze SM Racing teamu, který projel cílem jako absolutně první. O 24 vteřin porazil druhého Lubomíra Vojkůvku z Vype racing teamu.