vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GNCC 2020 – Maidsville

Foto: Ken Hill / GNCC
GNCC 2020 – Maidsville
16.07.2020
 

Osmé kolo amerického šampionátu Grand National Cross Country se konalo v Maidsville v Západní Virginii.


Americký šampionát Grand National Cross Country pokračoval osmým závodem sezony 2020. Dalším na řadě byl Maidsville v Západní Virginii. V bezmála tříhodinovém závodě letos posedmé zvítězil úřadující šampión Kailub Russell, který na druhou pozici odsunul krajana Joshe Totha. Na třetím místě dokončil náročný závod Australan Josh Strang. V závodě slabší kategorie XC2 250 Pro si třetí vítězství připsal Jonathan Girroir.

AMSOIL Grand National Cross Country 2020 – High Voltage / Maidsville, WV

Kategorie XC1 Open Pro

1. Kailub Russell (KTM) 7 kol / 2:52:30,099
2. Joshua Toth (KTM) 7 kol / 2:52:33,173
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 7 kol / 2:53:51,050
4. Benjamin Kelley (KTM) 7 kol / 2:53:54,294
5. Jordan Ashburn (Kawasaki) 7 kol / 2:54:55,879
6. Cory Buttrick (Husqvarna) 7 kol / 3:04:46,959
7. Zach Osborna (Husqvarna) 7 kol / 3:12:30,779
8. Andrew Delong (Honda) 6 kol / 2:32:01,671
9. Josh Heintz (Kawasaki) 6 kol / 3:06:48,651
10. Grant Baylor (Sherco) 5 kol / 2:05:31,474

Kategorie XC1 Open Pro – průběžné pořadí 2020
1. Kailub Russell (KTM) 235 bodů
2. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 193
3. Jordan Ashburn (Kawasaki) 127
4. Grant Baylor (Sherco) 85
5. Joshua Toth (KTM) 81
6. Ricky Russell (Husqvarna) 59
7. Benjamin Kelley (KTM) 57
8. Layne Michael (Yamaha) 48
9. Steward Baylor jr. (Sherco) 43
10. Andrew Delong (Honda) 35

Kategorie XC2 250 Pro
1. Jonathan Girroir (KTM) 7 kol / 2:54:56,330
2. Craig Delong (Husqvarna) 7 kol / 2:55:25,508
3. Michael Witkowski (Yamaha) 7 kol / 2:58:05,699
4. Thorn Devlin (Beta) 7 kol / 2:59:44,939
5. Jonathan Johnson (Honda) 7 kol / 3:00:32,739
6. Ryder Lafferty (Husqvarna) 7 kol / 3:00:35,714
7. Liam Draper (NZL, KTM) 7 kol / 3:01:17,850
8. Cody Barnes (Beta) 7 kol / 3:01:57,709
9. Benjamin Nelko (Husqvarna) 7 kol / 3:05:03,654
10. Ben Parsons (Hosqvarna) 7 kol / 3:05:05,999

Kategorie XC2 250 Pro – průběžné pořadí 2020
1. Craig Delong (Husqvarna) 203 bodů
2. Jonathan Girroir (KTM) 194
3. Michael Witkowski (Yamaha) 191
4. Cody Barnes (Beta) 138
5. Liam Draper (NZL, KTM) 122
6. Thorn Devlin (Beta) 107
7. Ryder Lafferty (Husqvarna) 90
8. Jonathan Johnson (Honda) 89
9. Simon Johnson (KTM) 79
10. Benjamin Nelko (Husqvarna) 75



Celkové pořadí v závodě:
1. Kailub Russell (KTM) kategorie XC1 Open Pro
2. Joshua Toth (KTM) kategorie XC1 Open Pro
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
4. Benjamin Kelley (KTM) kategorie XC1 Open Pro
5. Jordan Ashburn (Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
6. Jonathan Girroir (KTM) kategorie XC2 250 Pro
7. Craig Delong (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
8. Michael Witkowski (Yamaha) kategorie XC2 250 P ro
9. Thorn Devlin (Beta) kategorie XC2 250 Pro
10. Jonathan Johnson (Honda) kategorie XC2 250 Pro
11. Ryder Lafferty (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
12. Liam Draper (KTM) kategorie XC2 250 Pro
13. Cody Barnes (Beta) kategorie XC2 250 Pro
14. Cory Buttrick (Husqvarna) kategorie XC1 Open Pro
15. Benjamin Nelko (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
16. Ben Parsons (Hosqvarna) kategorie XC2 250 Pro
17. Simon Johnson (KTM) kategorie 250 A Bike
18. Brody Johnson (Honda) kategorie 250 A Bike
19. Jesse Ansley (KTM) kategorie 250 A Bike
20. Jake Froman (Hosqvarna) kategorie FMF XC3 125 Pro-Am