vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GNCC 2020 – Society Hill

Foto: Ken Hill / GNCC
GNCC 2020 – Society Hill
03.06.2020
 

O uplynulém víkendu se jelo páté kolo amerického šampionátu Grand National Cross Country.


Americký šampionát Grand National Cross Country pokračoval po koronavirové pauze pátým závodem sezony 2020. Dalším na řadě byl Camp Coker Bullet na trati v jihokarolínském Society Hill. V bezmála tříhodinovém závodě letos poprvé zvítězil Australan Josh Strang, který na druhou pozici odsunul doposud neporaženého úřadujícího šampióna Kailuba Russella. Na třetím místě dokončil náročný závod Grant Baylor. V závodě slabší kategorie XC2 250 Pro si druhé vítězství připsal Jonathan Girroir.

AMSOIL Grand National Cross Country 2020 – Camp Coker Bullet / Society Hill, SC

Kategorie XC1 Open Pro

1. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 8 kol / 2:52:24,830
2. Kailub Russell (KTM) 8 kol / 2:53:59,372
3. Grant Baylor (Sherco) 8 kol / 2:57:35,118
4. Jordan Ashburn (Kawasaki) 8 kol / 2:58:24,904
5. Joshua Toth (KTM) 8 kol / 2:58:45,777
6. Layne Michael (Yamaha) 8 kol / 3:02:12,192
7. Trevor Barrett (KTM) 7 kol / 2:52:27,913
8. Andrew Delong (Honda) 7 kol / 2:52:48,838
9. Cody Webb (Sherco) 7 kol / 2:52:37,292
10. Evan Earl (Kawasaki) 7 kol / 3:03:47,558

Kategorie XC1 Open Pro – průběžné pořadí 2020
1. Kailub Russell (KTM) 145 bodů
2. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 122
3. Jordan Ashburn (Kawasaki) 78
4. Grant Baylor (Sherco) 64
5. Ricky Russell (Husqvarna) 59
6. Layne Michael (Yamaha) 48
7. Steward Baylor jr. (Sherco) 43
8. Andrew Delong (Honda) 35
9. Joshua Toth (KTM) 29
10. Todd Kellett (GBR, Yamaha) 11

Kategorie XC2 250 Pro
1. Jonathan Girroir (KTM) 8 kol / 2:58:26,490
2. Michael Witkowski (Yamaha) 8 kol / 2:59:06,716
3. Craig Delong (Husqvarna) 8 kol / 2:59:42,580
4. Ryder Lafferty (Husqvarna) 8 kol / 3:02:39,559
5. Liam Draper (NZL, KTM) 8 kol / 3:04:17,530
6. Cody Barnes (Beta) 8 kol / 3:04:22,160
7. Jonathan Johnson (Honda) 8 kol / 3:04:24,659
8. Thorn Devlin (Beta) 8 kol / 3:09:45,718
9. Ryder Leblond (KTM) 8 kol / 3:11:00,459
10. Samuel Evans (KTM) 8 kol / 3:16:12,910

Kategorie XC2 250 Pro – průběžné pořadí 2020
1. Jonathan Girroir (KTM) 128 bodů
2. Craig Delong (Husqvarna) 123
3. Michael Witkowski (Yamaha) 122
4. Cody Barnes (Beta) 82
5. Liam Draper (NZL, KTM) 72
6. Thorn Devlin (Beta) 63
7. Jonathan Johnson (Honda) 59
8. Simon Johnson (KTM) 50
9. Ryder Leblond (KTM) 45
10. Ryder Lafferty (Husqvarna) 43



Celkové pořadí v závodě:
1. Josh Strang (AUS, Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
2. Kailub Russell (KTM) kategorie XC1 Open Pro
3. Grant Baylor (Sherco) kategorie XC1 Open Pro
4. Jordan Ashburn (Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
5. Jonathan Girroir (KTM) kategorie XC2 250 Pro
6. Joshua Toth (KTM) kategorie XC1 Open Pro
7. Michael Witkowski (Yamaha) kategorie XC2 250 P ro
8. Craig Delong (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
9. Layne Michael (Yamaha) kategorie XC1 Open Pro
10. Ryder Lafferty (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
11. Liam Draper (KTM) kategorie XC2 250 Pro
12. Cody Barnes (Beta) kategorie XC2 250 Pro
13. Jonathan Johnson (Honda) kategorie XC2 250 Pro
14. Brody Johnson (Honda) kategorie 250 A Bike
15. Thorn Devlin (Beta) kategorie XC2 250 Pro
16. Ryder Leblond (KTM) kategorie XC2 250 Pro
17. Zack Hayes (KTM) kategorie FMF XC3 125 Pro-Am
18. Nathan Ferderer (Yamaha) kategorie FMF XC3 125 Pro-Am
19. Jason Raines (Yamaha) kategorie FMF XC3 125 Pro-Am
20. Samuel Evans (KTM) kategorie XC2 250 Pro