KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Šok v endurovém světa – Caselli zahynul!

Foto: KTM / S. Cudby
Šok v endurovém světa – Caselli zahynul!
16.11.2013
 

Jeden z nejlepších amerických endurových jezdců, možná vůbec ten nejlepší, včera zahynul při závodě Baja 1000 v Mexiku.

 
Doslova šokující zprávu nejen pro fanoušky endurového sportu, pustil dnes do světa mexický deník El Vigia. Během 46. ročníku endurového závodu Tecate SCORE Baja 1000 došlo k tragické havárii třicetiletého amerického závodníka Kurta Caselliho. Tovární jezdec KTM byl po pádu ihned transportován do blízké nemocnice, nicméně přesto následkům zranění podlehl.
 
Závodník z americké Kalifornie dokázal vyhrát mnoho závodů nejen na území USA. V letošní Rally Dakar nahradil zraněného Marca Comu a ihned si řekl o stálé místo pro další ročníky. Caselli patřil k nejlepším jezdcům endura z USA a jeho kvality proto často národní asociace AMA využívala k reprezentačním účelům, včetně slavné Šestidenní.
 
Prozatím nejsou známé detaily nehody, nicméně z informací, které se k nám dostaly z Mexika, je důvod zbytečné smrtelné nehody doslova šokující. K tragédii došlo na 833 míli, kde se místní obyvatelé bavili tím, že závodníkům nastražili „past“ a poté se kochali hrůzostrašnými pády, z nichž ten Kurta Caselliho měl tragické následky.
 
Server BikeRacing.cz vyjadřuje pozůstalým hlubokou soustrast.
 
ČEST JEHO PAMÁTCE