KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Na motorky na Kavčák

Text: Jiří Uhlíř, foto: Ondřej Horálek
Na motorky na Kavčák
02.08.2017
 

Rock'n'ride - freestyle triky, skvělá atmosféra a závody endura.

 
Od pátku do neděle se kousek od Benešova uskutečnila oživená akce ROCK'N'RIDE. Do areálu Kavčák přilákala kolem 2,5 tisíce návštěvníků. Po tři dny probíhaly večírky za živé hudby a přes den se řádilo na motorkách. Program vyplnil freestyle motokros a závody endura. „Zaplnili jsme maximální kapacitu, na kterou jsme pro letošní ročník byli připraveni. Chceme, aby se z ROCK'N'RIDE stala tradiční letní událost,“ dodal Martin Koreň, zkušený freestyle motokrosař a hlavní organizátor.
 
Souboj bratrů Podmolů, tedy mladší Filip vyzval staršího Libora. A jak to dopadlo? Nakonec vyhrál Filip Podmol, a to v disciplíně Best Whip a Best Trick. „Bratr neudělal náročný trik Volt, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou. To bylo rozhodující,“ dodal Podmol, který závody ovládl v konkurenci Martina Koreně, Františka Máci, Aleše Liemanna, Lukáše Volšického, Radka Bílka, Pavla Poláška nebo Juliena Vanstippena a Jochen van den Eede. „Moc se mi líbilo propojení motocyklových komunit. Doufám, že to příště bude ještě lepší,“ dodal Podmol vítěz Cassida FMX soutěží.
 
VIDEO z letošního ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=-oPdOCicXO4&feature=youtu.be
 
Premiéru mělo také SuperEnduro pod širým nebem. V Česku se něco takového jelo vůbec poprvé. Vítězem se stal Jan Charvát, druhý byl Martin Kulhánek, třetí Jan Vašta. „Hodně dobře se to osvědčilo. Už teď připravujeme vše na příští ročník,“ doplnil Vít Kuklík, který se stal vítězem O putovní pohár Jaroslava Kuklíka. Na druhém místě skončil Jan Charvát, třetí dojel Martin Kulhánek. „Vše dopadlo na jedničku, lidi si také pochvalovali možnost si projet trať se svojí motorkou,“ doplnil Kuklík.
Vyzkoušet si trať na vlastní kůži se svým strojem bylo jedním z velkých lákadel. Využilo toho několik desítek lidí. „Chceme z ROCK'N'RIDE udělat jednu z největších motoristickou akcí v České republice, a to s mezinárodním přesahem. Potvrdili jsme si, že to možné je. V příštím roce v areálu KBS UAMK budeme ještě silnější,“ dodal Martin Koreň.
 
RnR SuperEnduro: 1. Jan Charvát, 2. Martin Kulhánek, 3. Jan Vašta, 4. Luděk Jankovský
Memoriál Jaroslava Kuklíka: 1. Vít Kuklík, 2. Martin Kulhánek, 3. Aleš Klimeš. Open: 1. Jiří Žalud, 2. Jiří Šrytr, 3. Otakar Andrýsek
Veteráni: 1. Petr Budín, 2. Jiří Feďko, 3. Michal Polodna
Ženy: 1. Jana Škobsinová, 2. Jeanetta Fučíková, 3. Emílie Míšková
Freestyle motokros, Best Trick: Filip Podmol. Best Whip: Filip Podmol