MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Podmol se pokusil o první kroky

Tisková zpráva Libora Podmola
Podmol se pokusil o první kroky
27.07.2019
 

Zraněný Podmol udělal první krok. Jeho bratr předvede dvojité salto v Brně


Nejlepší český freestyle motokrosař se po dvou měsících od vážné nehody poprvé postavil na nohy a udělal pár kroků. Stále se však Libor Podmol primárně pohybuje na vozíčku nebo o berlích. Jeho polámané nohy, ve kterých má 41 šroubů a 4 ocelové pláty, zatěžuje činkami a v příštím týdnu ho čeká další rentgen. „Můj stav se zlepšuje, což mi dělá dobrou náladu. Uvědomuju si, že mám před sebou ještě ale dlouhou cestu a bude to hodně bolet,“ dodal Libor Podmol, který bude k vidění v sobotu na akci Překonávání gravitace na brněnském výstavišti.

Libor Podmol se léčí z těžké nehody, když během květnového závodu mistrovství světa v Mnichově dopadl z několikametrové výšky na nohy. Mistr světa se však nevzdává a rád by už v listopadu jel na motorce na tradiční akci FMX Gladiator Games v Praze. „S fyzioterapeutem doktorem Rulcem se vidíme každý týden. Provádí mi masáže, akupresůru a celkovou terapii. Hodně mi to pomáhá, i když to bolí jako čert a místnosti, kde se terapie odehrává, říkám mučírna,“ popisuje léčbu Libor Podmol, který už dokáže udělat několik kroků. „Cvičím denně živě na instagramu a facebooku s fanoušky. Naše energie mi pomáhá se zmáčknout.“

Intenzivní bolesti, které mistra světa ve freestyle motokrosu sužovaly, se zlepšily. V současné době je důležité, aby Podmolovy rostl nerv na pravé noze. „Pomalinku a jistě se mi zlepšuje cit na patě i prstech, ale ještě stále je přede mnou hodně práce,“ dodal Podmol, který se zúčastní sobotní akce v Brně. Světovou freestylovou show na kolech, motorkách a koloběžkách pomůže totiž moderovat. OCB Překonání Gravitace bude mít hvězdné obsazení hudební rappové scény, k vidění bude i nejsilnější muž Evropy.

Na brněnském výstavišti se rozjede také Filip Podmol, mladší bratr Libora. „Má být skvělý počasí, jede celý náš Podmol Bros team s nafukovacím dopadem. Navrhnul jsem a vyrobil novou kolekci Podmol Bros oblečení, kterou tam představíme a společně s dalšími kluky na kolech, motorkách a koloběžkách překonáme gravitaci na Brněnském výstavišti,“ dodal Podmol. Velkým lákadlem má být unikátní trik, který předvede Filip Podmol. Půjde o první venkovní dvojité salto.

„Bratr je teď ve formě, minulý týden vyhrál ve Švýcarsku a o víkendu na největší evropském motokrosovém festivalu v Evropě na Zwartecrossu skočil první venkovní double flip. Tenhle trik předvede i v Brně,“ popisoval Podmol. Největší akci tohoto formátu v České republice podpoří hudebně i Leoš Mareš, Ego, Sima, Kali & Peter Pann.