KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Podmolova meditační místnost

Tisková zpráva Libora Podmola, foto: Barbara Kamphuis
Podmolova meditační místnost
28.04.2017
 

Unikátní video - Nahlédněte do Podmolovy meditační místnosti.

 
Na motorce předvádí náročné triky se zlomeninou nebo i když ho sužuje kýla. Zraněnou dlaň si zatejpuje rozstřihnutou kreditní kartou, bolest z kýly utlumí přivázanou kuličkou v pupíku. Nic ho prostě nezastaví Vždyť freestyle motokrosař Libor Podmol vybojoval v sobotu na mistrovství Evropy v Mnichově druhé místo, ve středu pak nastoupil na operaci kýly. V novém unikátním videu odhalil duchovní metody, které mu pomáhají. „Snažím se v něm odkrýt své motivační myšlenky. Těší mě, když mohu lidi inspirovat,“ prohlásil Podmol, mistr světa z roku 2010.
 
Tělo vnímá jako pracovní nástroj, a tak chce poznat jeho limity. Není pro něj problém startovat na závodě světového šampionátu jen pár dní po operaci. „Pro doktory nejsem normální pacient. Vědí o tom, že chci posouvat hranice lidského těla a poznat ho co nejlépe, abych se mohl rychleji vyléčit z případných zranění,“ dodal Podmol, přední světový freestyle motokrosový jezdec, jehož cílem je v letošním roce vybojovat titul mistra světa a získat další medaili na X-Games.
 
K tomu mu pomáhají duchovní metody, zejména meditace. Jimi se zabývá prakticky od rána, což je pro Podmola nejdůležitější část dne. „Medituji už kolem šesté hodiny ranní nebo při východu slunce. Udělám si čaj, prodýchám se a navážu spojení s energií. V poledne pak cvičím své tělo,“ popisuje Podmol své tréninkové procesy. „Večer je velmi důležité usínat s čistou hlavou. Myšlenky, které se mi honí v hlavě, si vždycky napíšu na papír.“
 
Ve videu Podmol ukáže svoji meditační místnost a prozradí, co ho pohání vpřed: „Nebát se, protože strach je nedostatek odvahy.“ Odhalte tajemství jeho úspěchu.


 

Video

Libor Podmol – „Každý z nás je originál" | ASUS
Libor Podmol o svém úspěchu: "Nebát se, protože strach je nedostatek odvahy!" Odhalte tajemství úspěchu mistra světa ve freestyle motokrosu a ASUS ambasadora Libora Podmola. Libor mluví otevřeně o svém životě, který přináší nejen výhry ale občas i pády. Jaké metody používá v rámci tréninku a čím se ve svém životě řídí?