KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V sobotu skok přes Taxis

Tisková zpráva týmu Barth Racing
V sobotu skok přes Taxis
10.05.2019
 

Salta nad Taxisovým příkopem a podpora zraněnému Podmolovi.


Už jen pár dní zbývá do ojedinělého sportovního okamžiku. Freestyle motokrosař Filip Podmol vyskočí nad legendárním Taxisovým příkopem a provede salto s motorkou. A to v rámci BARTH Day, který se uskuteční v sobotu 11. května na pardubickém dostihovém závodišti. „Celodenní rodinná akce bude také ve znamení podpory Liboru Podmolovi, který se měl zúčastnit, ale v současné době mu operují jeho zlomené nohy,“ prohlásil organizátor Miroslav Vraný. Vrcholnou záležitostí bude BARTH Run Velká pardubická na 10 kilometrů. Závodit se dá také na kole, koloběžce nebo s pejskem. O sportovně-společenskou událost je velký zájem.

Už tradičně v květnu budou Pardubice čelit náporu rodin s dětmi. Lákadel je více než dost V rámci BARTH Day bude předvádět své triky Filip Podmol, a to přímo nad nejtěžší překážkou Velké pardubické. Slavný Taxisův příkop přeletí talentovaný český freestyle motokrosař saltem na motorce. „Připravuji se podobně jako na závod mistrovství světa. Předvedu všechny své nejtěžší saltové kombinace,“ dodal Filip Podmol. Původně měl přes Taxisův příkop přeskočit na motorce Libor Podmol. Světový šampion této adrenalinové disciplíny si však při závodě v Mnichově zlomil na několika místech obě nohy.

„Ve středu odpoledne byl už operován a doktoři mu dali železo do jedné nohy. S Liborem jsem v neustálém kontaktu,“ dodal Filip Podmol, který bude skákat na slavném dostihovém závodišti pro svého zraněného bratra. „Doufám, že se bude dívat. Zvu do Pardubic všechny naše fanoušky, ať společně Libora podpoříme při jeho náročné léčbě.“

Během BARTH Day se totiž připraví roll up, na který může kdokoliv napsat Podmolovi vzkaz. Po akci se převeze do mnichovské nemocnice. To ale není vše. Vedle freestyle motokrosového stánku se nainstaluje speciální foto stěna, kde bude možné po nafocení snímky sdílet na sociálních sítích. A pokud se přidá hashtag #barthday nebo #podmolbrothers, dostanou se vzkazy k poraněnému závodníkovi. „Libor se dlouhodobě snaží ostatní podporovat, inspirovat, dodávat jim energii. Se svými fanoušky je v neustálém kontaktu. Na sociálních sítích se mu ta velká vlna podpory vrací, což mu obrovsky pomáhá,“ sdělil Filip Podmol, který v sobotu 11. května přeskočí Taxisův příkop ve 12:00 a ve 14:30.