KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Gautier Paulin: na návrat budu připravený

Foto: Yamaha
Gautier Paulin: na návrat budu připravený
15.04.2020
 

Francouzský tovární jezdec Yamahy trénuje doma, ale věří, že návrat k závodění mu nebude dělat problémy.


Jezdec továrního Monster Energy Yamaha Factory MXGP Teamu, Francouz Gautier Paulin, patří mezi špičkové účastníky motokrosového světového šampionátu. Nyní, stejně jako všichni jeho soupeři, sedí doma a čeká na restart sezony MXGP. V rozhovoru na webu Yamahy hovoří o svých aktuálních pocitech, i o tom, jak se připravuje v náročných podmínkách na opětovný start sezony.

Gautier Paulin
„Bude to těžká výzva. Máme naplánovaný restart sezony na 7. června do Ruska a já se tedy aktuálně soustředím na tento datum. Máme k dispozici ještě dva měsíce a nikdo neví, co se během nich stane. Snažím se z této bláznivé situace vytěžit maximum.
Neustále se udržuji v kondici, ale je to velmi náročné. Začal jsem s přípravou vloni na začátku zimy a v podstatě jsem jí ještě neskončil. Nyní máme kalendář závodů naplánovaný tak, že máme šest závodů v řadě a osm opravdu velmi těsně za sebou. To se ještě nikdy nestalo. Uvidíme, jak to s týmem zvládneme. Osobně nejsem úplně mimo můj normální život. Jsem převážně zavřený doma, ani s rodinou se pořádně nevidím. Od mládí jsem se neustále připravoval venku, takže je to pro mne něco nového. Máme s mým kondičním trenérem vypracovaný plán fyzické přípravy a trénujeme to, co potřebuji.
Před cestou k prvnímu závodu jsem to viděl přicházet, ne takovou velkou pandemii, tu si tehdy nikdo nemohl představit, ale předtím, než jsem odcestoval k první Grand Prix, řekl jsem své ženě, aby v případě nouze získala všechno, co dítě potřebujeme. Při cestování nikdy nevíte, kde se zasekneme, chtěl jsem si být jistý, že máme všechno potřebné pro dítě.
Mám motorku, kterou miluji, takže až se vrátíme k závodění, nebude pro mne žádný problém dostat se zpět do rychlosti. Nebojím se, že nebudu připraven být zpátky na motorce, na to jsem připraven. Právě teď mám největší starosti, co se stane, pokud budeme muset jet do Ruska k třetímu kolu šampionátu, přičemž virus bude stále velkou hrozbou ve světě.“