vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. listopadu do 5. prosince 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP ČR v motokrosu – Loket

Tisková zpráva Autoklubu ČR
GP ČR v motokrosu – Loket
27.07.2021
 

Největší motokrosový svátek se v Lokti vydařil na jedničku.


Jeden z největších motocyklových závodů se uskutečnil o uplynulém víkendu v západočeském Lokti nad Ohří. Společně s českými a evropskými závodníky se na trati představila světová elita. Soubojům na trati přihlíželi fanoušci ze zaplněných tribun.

Do sobotního programu promluvilo 12 českých závodníků. Nejlepším byl Jonáš Nedvěd, který skončil celkově čtvrtý v evropské kategorii EMX 2T. Nejpočetnější zastoupení jsme však měli v EMX Open, kde zajel Martin Michek šestý a o místo za ním Martin Krč. Vítězem této evropské kategorie se stal slovenský závodník Šimon Jošt, který hájí barvy moravského Osička MX Teamu. První zkušenosti získala na světové scéně mistrovství světa žen Viktorie Lohniská.

V neděli mohli fanoušci shlédnout to nejlepší z programu Ve třídě MX2 předvedl vyrovnaný výkon třiadvacátý Jakub Terešák. Kromě něj se domácím fanouškům představil Petr Polák, člen ACCR Czech Talent Teamu, který neměl v Lokti svůj den a celkově skončil na 28. místě. Těsně před Petrem Rathouským. První světové zkušenosti získal také Adam Dušek. V prestižní třídě MXGP na startu nebyl žádný z českých pilotů.

Autoklub ČR mimo jiné předal ocenění Fair-play Dominiku Kovaříkovi za pomoc zraněnému soupeři při závodě MMČR Juniorů v Jiníně. Ocenění převzal z rukou prezidenta Autoklubu České republiky Jana Šťovíčka a loňského mistra světa Tima Gajsera.

Celkové výsledky - https://results.mxgp.com/mxgp/standings.aspx