Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.

Maxime Renaux, vycházející hvězda

29.04.2020

Tovární jezdec Yamahy, devatenáctiletý Francouz Maxime Renaux, začíná čeřit hladiny motokrosového světa.

Francouzský závodník Maxime Renaux, jezdec továrního Monster Energy Yamaha Factory MX2 Teamu, patří mezi vycházející hvězdy motokrosového šampionátu. Tento juniorský Mistr světa z roku 2015 nyní začíná čeřit hladiny v Mistrovství světa kategorie MX2. Do top ten nakoukl v zahajovacím podniku sezony 2020, když ve druhé jízdě dojel na osmé pozici. Svůj um ale plně předvedl ve druhém a prozatím posledním, letošním závodě, v holandském Valkenswaardu, kde mu dvě třetí místa v rozjížďkách MX2 přinesla celkové druhé místo a posun na průběžnou 4. pozici v klasifikaci sezony 2020.

Maxime Renaux
„Druhé místo na Valkenswaardu bylo zvláštním pocitem. Havaroval jsem v pátém kole, myslím, že to byl docela tvrdý pád a praštil jsem se do hlavy. Když jsem se vrátil na motorku, myslel jsem jen na jednu věc, soustředil jsem se na pódium Před závodem jsem měl malou diskusi se svými mechaniky. Řekl jsem jim, že vše, co chci ukazovat z boxu, je pouze čas na kolo. Takže celý závod po mých haváriích jsem nevěděl, na jaké pozici jsem. Tvrdě jsem každé kolo bojoval. Po projetí cílem jsem se podíval na moje mechaniky a vypadali šťastně, takže to bylo opravdu dobré a byl jsem taky moc rád, že jsem se takhle po Matterley a na trati, jako Valkenswaard, která je historickým místem, vzpamatoval.“