vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. září do 19. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MXGP České republiky dalších pět let

Tisková zpráva Autoklubu ČR, foto: Jiří Zaňát
MXGP České republiky dalších pět let
02.12.2020
 

Loket má pro světový motokros pětiletý kontrakt.


1. 12. 2020 byla prostřednictvím videokonference stvrzena smlouva mezi společností Infront Moto Racing, promotérem světového šampionátu v motokrosu MXGP a Autoklubem ČR o pořadatelství MXGP of Czech Republic. Kontrakt byl uzavřen na roky 2021 – 2025.

„Je nám líto, že se letos kvůli koronaviru v Lokti světový motokros nejel. Přesto má ze strany promotéra dlouhodobou důvěru jak pořadatel, tak i Autoklub ČR jako jedna z nejvýznamnějších národních federací v rámci FIM,“ předeslal Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. Podle jeho slov vyjednávání o smlouvě na příští roky začalo již na sklonku léta. „Nakonec se mi podařilo prosadit, že kontrakt bude uzavřen na pět let, což je v mezinárodním měřítku naprosto výjimečné. A povedlo se nám získat i výrazně výhodnější podmínky oproti minulému období,“ doplnil Jan Šťovíček.

Zatímco Brno patrně napřesrok přijde o GP silničních motocyklů, motokrosový šampionát má díky Autoklubu ČR na další léta jasno. „Chci vysoce ocenit kvality pořadatelů v Lokti, Autoklub ČR a jeho prezidenta Jana Šťovíčka, který i díky své práci v Představenstvu Mezinárodní motocyklové federace FIM odvádí pro náš sport skvělou práci. Těším se na další pokračování dlouholeté spolupráce, česká MXGP patří k tradičním podnikům šampionátu,“ uvedl Daniele Rizzi, provozní ředitel Infront Moto Racing při virtuálním stvrzení kontraktu.

„Mám velkou radost, že jsme získali jistotu na příští roky. Děkuji Autoklubu ČR a panu Šťovíčkovi za vyjednání skvělých podmínek a podporu, bez které bychom závod byli těžko schopni pořádat,“ uvedl Zdeněk Dvořák, předseda Auto moto klubu Loket v AČR a ředitel MXGP Loket.

„Těší mě, že v rámci jednání o kontraktu jsme s promotérem otevřeli možnost pořádat u nás v několikaletém horizontu nejprestižnější závod s největší diváckou účastí, a to Motokros národů,“ uzavřel Jan Šťovíček.