vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dalečín 2021: Týmové reporty

Text: Pavel Horák, Foto: Radek Lavička
Dalečín 2021: Týmové reporty
30.07.2021
 

Informace z motokrosových týmů před závodem MMČR v Dalečíně.


HT Group Racing Team
Na naši domácí trati se bude chtít ukázat Jan Wagenknecht ve třídě MX2. Předchozí závod vyhrál a potvrdil svou výkonnost Svou přípravu nijak neměnil, ale jeho cílem je udržet stejné tempo i nadále. Průběžně šestý je v MX2 Marek Sukup a osmý je Jiří Matějec. Cílem všech našich pilotů je posouvat se v tabulce vpřed Martin Michek odjel o víkendu závod EMX Open v Lokti a nyní se těší na atmosféru v Dalečíně. Chybět nebude ani Patrik Liška, který se připravoval v Belgii a letošní sezónu si užívá. Do Dalečína je připraven zapracovat na svých startech. Václava Kováře uvidíme v roli diváka.

Orion Racing Team
V Dalečíně se našim závodníkům v poslední době moc nedaří. Tak bych byl rád, kdyby se to tady už konečně zlomilo a hlavně Petr Rathouský zabojoval o přední pozice ve skupině MX2, neboť minule v Jiníně to nebyl Petrův závod. Zkušený pilot Petr Bartoš jede podobně jako loni a udržuje si vysoký standard. Naopak Jonáš Nedvěd se trochu trápí, tak očekávám v Dalečíně zlepšení. Mladí pětaosmdesátkaři se snaží, dělají nám radost. Dominik Kučeřík drží dokonce červenou tabulku. Martin Červenka sbírá důležité zkušenosti, a pokud mu dráha sedne, umí potrápit i ty vpředu.

Haas Racing Team
Na posledním závodě v Jiníně se nám dařilo. Max Nagl má v letošní sezóně perfektní rychlost, což předvedl na jinínské trati, kde stylem start-cíl ovládl obě závodní rozjížďky, poté co na něj tlačilo duo z JD Gunnex KTM Racing Teamu. Následující víkend odjel ještě druhý podnik ADAC MX Masters na písčité trati v Tensfeldu, i tam se Max podíval na nejvyšší stupeň a je lídrem tohoto šampionátu. Profil Dalečínské trati zná už z loňské sezóny a my mu budeme přát, ať pokračuje na vítězné vlně. Také Martin Vondrášek předvedl v Jiníně dobré tempo, v průběžných výsledcích momentálně uzavírá TOP10. O pauze stihl odjet závody v Rudníku a v Dalečíně bude chtít své výsledky ještě vylepšit. Samozřejmě nás mrzí, že se kvůli termínové kolizi zúčastníme jen pár závodů.

Osička MX Team
Na třetí závod letošního seriálu MMČR se těšíme. Trať v Dalečíně je mezi jezdci oblíbená. Mezi Jinínem a Dalečínem jsme se zúčastnili závodu v Rudníku a také MXGP v Lokti. Zatím tedy žádný víkend bez závodění. V Jiníně se nám po napínavých soubojích podařilo jedno podium a to konkrétně Šimon Jošt ve třídě MX2 bral celkové 2. místo. Svým výkonem si udržel také červenou tabulku lídra seriálu. Tomáš Kohút obsadil v Jiníně celkové 6. místo, které by rád v Dalečíně vylepšil. Martin Krč ve třídě MX1 ani v Jiníně ještě neměl svoji ideální formu. Tak snad v Dalečíně už si konečně spraví chuť nějakým lepším umístěním.

Yamaha Čepelák Racing Team
David Lupač pokračuje ve třídě MX2 ve sbírání zkušeností v seniorské třídě. V Jiníně bojoval i se slabší 125 ccm o umístění v TOP30. Zdeněk Blábolil navázal mezi veterány na skvělý výsledek z Pacova a ke dvěma druhým místům přidal i holeshot v jízdě druhé.

Hulho Motocross Team
V červenci jsme si chtěli udržet závodní režim a proto se Rudolf Weschta účastnil domácí MXGP v Lokti nad Ohří v kategorii EMX Open. Ladislav Červenka odjel závody přeboru Západních Čech v Kramolíně, kde zvítězil v kategorii MX1. Oba jezdci tak mají na závod v Dalečíně natrénováno dostatečně. Trať v Dalečíně je určitě specifická svojí rychlostí a terénem. Nemohu říci, že patří mezi naše oblíbené, ale rádi bychom zde zajeli dobrý výsledek.

Motosport Chýnov v AČR
Dalečín loni hostil špičkový úvodní závod MMČR a pěknou sportovní podívanou nabídne určitě i letos. Naše barvy zde bude hájit Rakušan Markus Rammel, který byl v Jiníně ve velice vyrovnané konkurenci celkově třetí ve třídě MX2 a pouze jeden jediný bod mu chybí na TOP3 průběžného pořadí této kategorie. Ve třídě MX1 pojedou David Kraus a Felix Friedrich. V kategorii Veterán byl v Jiníně celkově třetí Vladislav Mužík a pevně doufám, že tuto pozici obhájí i v Jiníně.