vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kůta MMČR 2021 – Dalečín

Text: Richard Gironi, foto: Radek Lavička
Kůta MMČR 2021 – Dalečín
02.08.2021
 

Na motokrosové trati v Dalečíně proběhl další díl domácího šampionátu.


85 ccm
Do výsledků závodu v Dalečíně nepromluvili piloti Vítězslav Marek a Přemysl Zimek. Oba se účastní závodů mistrovství světa juniorů v řeckém Megalopolis. Do první jízdy se nejlépe povedlo odstartovat Dominikovi Kučeříkovi (Orion Racing Team), který brzy vytvořil s Martinem Závrským (NEW2 Project) vedoucí dvojici a začali ujíždět zbytku startovního pole. Suverénním vítězem se stal právě Martin Závrský s náskokem téměř deseti sekund na druhého Kučeříka. Novou tváří mezi jezdci na pětaosmdesátkách byl třetí Polák Kacper Andrzejewski, který dojel do cíle s náskokem půl minuty na čtvrtého závodníka. O čtvrté místo bojoval během rozjížďky Jakub Jakl (Starling Cross Team) s Martinem Červenkou (Orion Racing Team), ten se nakonec spokojil s pátou pozicí.
Znovu se podařilo nejlépe odstartovat Dominikovi Kučeříkovi (Orion Racing Team). Před něj se během druhého kola dostal Martin Závrský (NEW2 Project) a až do cíle si udržel svou zlatou pozici. Kučeřík si tak z Dalečína odvezl stříbrný pohár. Téměř celou rozjížďku se na třetím místě držel polský mladík Kacper Andrzejewski, jemuž třetí místo patřilo i celkově. Velké časové mezery byly také mezi čtvrtým Martinem Červenkou (Orion Racing Team) a pátým Jakubem Zahradníkem (JB MX Racing).

Veteráni
Do veteránů se ani v dnešním závodě nezapojil Martin Žerava. Už podle startovních listin jsme očekávali jasné pořadí na prvních místech v deštivé rozjížďce. Nejlépe se povedlo odstartovat Petrovi Bartošovi (Orion Racing Team), který bral po startu holeshot a svou pozici si udržel až do cíle. Druhé místo bral navrátilec Zdeněk Blábolil (Yamaha Čepelák Racing Team), který na vítěze závodu ztrácel 45 s. O třetí místo si to rozdali Zdeněk Pučálka (KRTZ motorsport) a Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR). V cíli byl úspěšnějším první jmenovaný. Pětici nejlepších uzavřel Stanislav Horský.
Dvaačtyřicetiletý matador, Petr Bartoš (Orion Racing Team), si závody užívá. Dokazuje to v depu, i na trati. Také druhou rozjížďku dokázal vyhrát a z Dalečína si odvezl plný počet bodů. Znovu druhý byl při druhé jízdě jihočeský pilot Zdeněk Blábolil (Yamaha Čepelák Racing Team). Ten si z Dalečína odváží 44 bodů za celkové druhé místo. Souboje byly vidět hlavně o třetí místo. Sváděl je Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR), Stanislav Horský a Eduard Těšínský. Ve stejném pořadí dokončili i druhou rozjížďku. Celkově třetí skončil Vladislav Mužík.
Ve starších Veteránech nad 50 zvítězil celkově Roman Skalka před Petrem Dokoupilem a Josefem Nesejtem

MX2
Od startu nejrychleji vypálil Marek Sukup (HT Group Racing Team), za jehož zády se do popředí startovního pole procpal Petr Rathouský (Orion Racing Team), maďarský pilot Kristóf Jakob (HTS Team) a Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team). Obhájce titulu, slovenský reprezentant Šimon Jošt, odstartoval až kolem šestého místa, během závodu projel pitline a ještě ho potkal pád, celkově skončil osmý. Vítězem se stal Petr Rathouský, který v poslední zatáčce předjel Wagenknechta. Na třetí pozici se dostal zkušený Filip Neugebauer (JD Gunnex KTM Racing Team). Čtvrtý dojel Tomáš Kohút (Osička MX Team) a pátý Kristóf Jakob.
Třída MX2 v letošním roce ukazuje maximum soubojů po celou dobu závodních rozjížděk. Holeshot bral maďarský závodník Kristóf Jakob (HTS Team), který dlouhou dobu vedl startovní pole, ale svou pozici nedokázal udržet. Vítězem druhé jízdy se stal Šimon Jošt (Osička MX Team), který potvrdil, že mu druhé jízdy více vyhovují. Marek Sukup (HT Group Racing Team) do druhé jízdy skvěle odstartoval a během závodu držel dobré tempo, které mu vyneslo druhé místo v rozjížďce. Třetí skončil v rozjížďce Slovák Tomáš Kohút (Osička MX Team). Čtvrtý skončil Petr Rathouský (Orion Racing Team) a pátý Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team). Celkově bral zlatý pohár Rathouský, stříbrný Jošt a bronzový Kohút.

MX1
Do první rozjížďky nejsilnější kubatury nejlépe odstartoval rakouský pilot Michael Kratzer (KRTZ motorsport). Max Nagl (Haas Racing Team), po startu čtvrtý, se už během prvního kola dostal do vedení a začal si vytvářet náskok na Kratzera. Nagl projel cílem s náskokem téměř jedné minuty. Kratzer si až do cíle udržel druhou pozici. Zajímavý závod předvedl Dušan Drdaj (PP Racing), kterému se nepovedl start. Během rozjížďky však postupně předjel své soupeře a z desátého místa skončil v první rozjížďce třetí. Čtvrté místo bral Martin Michek (HT Group Racing Team) a pátý skončil španělský závodník José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team).
Start se nejlépe povedl Maxovi Naglovi (Haas Racing Team), za jehož zády skvěle odstartoval Tomek Wysocki (JD Gunnex KTM Racing Team) a Michael Kratzer (KRTZ motorsport). Do druhého kola však přijel první José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team). Právě Butron s Naglem ukázali v počátcích závodů zajímavé souboje a fanoušci tak mohli vidět dva bývalé účastníky MS na českém šampionátu. Nagl opět druhou rozjížďku ovládl s velkým náskokem a odváží si 50 dalečínských bodů. Druhý José Butron si udržel červenou tabulku, se kterou přijede i do Kaplice. Třetí místo ve druhé rozjížďce patří Michaelovi Kratzerovi. Čtvrtý skončil Martin Michek (HT Group Racing Team) a pátý Tomek Wysocki. Celkově tedy Nagl, Kratzer a Butron.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE...