vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. května do 29. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MČR v motokrosu družstev 2021

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička
MČR v motokrosu družstev 2021
11.10.2021
 

Na motokrosové trati v Dalečíně proběhlo letošní Mistrovství ČR v motokrosu družstev.


1. jízda MX1 + MX2
Do první spojené rozjížďky skvěle odstartoval Roman Mňuk (AČR 1), kterému jen těsně unikl holeshot před Pavolem Repčákem (SMF). Skvěle odstartoval takéTomáš Boček (TJ 3M Racing Team). Nechyboval ani Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team), který se po startu držel čela. Brzy se vedení ujal Slovák Repčák, který si začal utvářet náskok na Španěla José Butrona (JD Gunnex Racing Team). Na třetí místo se se startovním číslem jedna prokousal Šimon Jošt (Osička MX Team) a za Joštem se usadil Roland Edelbacher (KRTZ motorsport). Jeho týmový kolega Adam Dušek závodil poprvé na motocyklu o objemu 350 ccm a nevedl si vůbec špatně. Repčákovi rozjížďka sedla neskutečně a dokázal ji vyhrát před Butronem a Joštem. Čtvrtý skončil Edelbacher, pátý Petr Rathouský (Orion Racing Team) a šestý Dušan Drdaj (PP Racing).

1. jízda MX2 + MX3
Povedený start druhé rozjížďky mělo hned několik pilotů. Mezi nimi nechyběl ani Markus Rammel (PP Racing), Petr Bartoš (Orion Racing Team) nebo Ondřej Tögel (SMS Morava). V9tězem rozjížďky se však stal Harri Kullas (JD Gunnex KTM Racing Team). Druhé místo bral v rozjížďce Michael Kratzer (KRTZ motorsport) a třetí skončil Tomáš Kohút (Osička MX Team). Do nejlepší pětky závodníků se vešel ještě Polák Tomek Wysocki (JD Gunnex KTM Racing Team) a Martin Krč (Osička MX Team) .

1. jízda MX1 + MX3
Do poslední letošní mistrákové rozjížďky znovu skvěle odstartoval Roman Mňuk (AČR 1), který byl v první zatáčce o nějaký metr před Finem Harri Kullasem (JD Gunnex KTM Racing Team – MRA). V popředí byl i Martin Krč (Osička MX Team) nebo Michael Kratzer (KRTZ motorsport). Třetí jízdu však ovládlo španělsko-finské duo José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team – MRA) a Harri Kullas. S malou ztrátou na vedoucí jezdce si vyjel třetí místo Šimon Jošt (Osička MX Team). Čtvrtý skončil Kratzer a pátý Krč.

Celkové umístění družstev:
1. JD Gunnex KTM Racing team - MRA B&B – 10 bodů
2. Osička MX Team – 19 bodů
3. KRTZ motorsport – 32 bodů
4. PP Racing – 40 bodů
5. HT Group Racing Team – 42 bodů