vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MMČR v motokrosu 2021 – Kaplice

Text: Richard Gironi, foto: Radek Lavička
MMČR v motokrosu 2021 – Kaplice
16.08.2021
 

Motokrosový šampionát Kůta MMČR 2021 pokračoval v jihočeské Kaplici.


85 ccm
Hned na startu zaváhal Martin Závrský (NEW2 Project), jezdec s červenou tabulkou, čehož využil jeho největší rival Dominik Kučeřík (Orion Racing Team). Závrský se po dvou kolech dostal do vedení, nevyvaroval se však chyb, upadl a propadl se na šesté místo. Vítězem zajímavého závodu se stal Dominik Kučeřík, za jehož zády skončil jeho týmový kolega Martin Červenka (Orion Racing Team). Na třetí místo se postupně propracoval Přemysl Zimek (Auctor MX Team). Povedený start a čistou jízdu ukazoval v rozjížďce čtvrtý Stanislav Pojar (SMS Praha). Pro páté místo si v rozjížďce dojel Jakub Zahradník (WMZ Racing Team). Za zmínku stojí také sympatický výkon, který předvedl David Widerewill (Cermen Racing Team), v cíli desátý.
Chuť si ve druhé jízdě spravil Martin Závrský (NEW2 Project), který ji s těsným náskokem ovládl. Druhý skončil vítěz první rozjížďky Dominik Kučeřík (Orion Racing Team) a třetí místo bral Martin Červenka (Orion Racing Team). Tentokrát bral čtvrté místo Přemysl Zimek (Auctor MX Team), který za sebou s velkým náskokem nechal Stanislava Pojara (SMS Praha). Ten se v Kaplici blýskl zejména dobrými starty. Celkově zvítězil Kučeřík před Červenkou a Závrským.

Veterán
Nejlépe se podařilo odstartovat Zdeňkovi Blábolilovi (Yamaha Čepelák Racing Team), který bral holeshot. Do druhého kola už však přijel první Petr Bartoš (Orion Racing Team), kterého následoval navrátilec Martin Žerava (KRTZ motorsport). Ten se v letošní sezóně představil poprvé, z důvodu poranění ruky. Pořadí Bartoš, Žerava a Blábolil se ustálilo po celou dobu závodu a v tomto pořadí projeli jezdci i pod cílovou vlajkou. Čtvrtý skončil Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR) a pětici nejlepších uzavřel Marek Palička. Do hry promluvil také rakouský závodník Georg Hammerl (Motosport Chýnov v AČR), pro kterého se jedná také o letošní premiérovou účast.
Od startu se tentokrát nejlépe odlepil Petr Bartoš (Orion Racing Team). Za ním se se ustálilo stejné složení jako v jízdě první. Druhý skončil Martin Žerava (KRTZ motorsport) a znovu třetí Zdeněk Blábolil (Yamaha Čepelák Racing Team). I ve druhé jízdě dojel čtvrtý Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR). Páté místo obsadil ve druhé rozjížďce Martin Brádka (4Cross Racing). Celkovým vítězem se stal Petr Bartoš, druhý skončil Martin Žerava a třetí Zdeněk Blábolil. Ve veteránech nad 50 let zvítězil Petr Dokoupil před Romanem Skalkou a Josefem Nesejtem.

MX2
Jízda plná změn, takový byl první závod MX2. Ze startovního roštu se podařilo nejlépe odpálit Markovi Sukupovi (HT Group Racing Team), za jehož zády se jen těsně proklouzl Petr Rathouský (Orion Racing Team). Rathouský se ujal vedení, avšak po 4 kolech se propadl až na šestou pozici a vedení se ujal Markus Rammel (Motosport Chýnov v AČR), který na prvním místě vydržel 6 kol, než upadl. V ten moment se přesunul na první místo Šimon Jošt (Osička MX Team), který předváděl pěkné souboje se Sukupem. Sukup se také propadl pořadím a na prvních třech místech se v závěru rozjížďky usadila trojice Jošt, Wagenknecht, Rathouský. Chybělo málo a Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team) se dostal na první pozici. Cílem tedy projel první Jošt, druhý Wagenknecht a třetí Rathouský.
Po startu byl nejlepším jezdcem Petr Rathouský (Orion Racing Team), který sváděl boje s Markusem Rammelem (Motosport Chýnov v AČR). Na třetím místě se naopak držel Adam Dušek (KRTZ motorsport), kterého stahoval Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team) s Filipem Neugebauerem (JD Gunnex KTM Racing Team). V desátém kole Rathouský odstoupil pro závadu na motorce a otevřel tak cestu svým soupeřům. Rammel se stal vítězem druhé rozjížďky, druhý skončil Filip Neugebauer a třetí po skvělém výkonu Slovák Tomáš Kohút (Osička MX Team). Třemi nejlepšími byli celkově Filip Neugebauer, Jan Wagenknecht a Šimon Jošt, všichni shodně 40 bodů.

MX1
Čáru vyznačující holeshot protnul jako první španělský závodník José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team), druhý byl v první zatáčce Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team) a třetí Michael Kratzer (KRTZ motorsport). Z počátku rozjížďky se na třetím místě držel Rudolf Weschta (Hulho Motocross Team), který bral v cíli páté místo. Dušan Drdaj se musel prokousávat startovním polem a v posunu mu pomohlo i několik zaváhání soupeřů. Cílem nakonec projel jako čtvrtý. Michael Kratzer skončil třetí a druhou pozici v první rozjížďce získal rakouský reprezentant Michael Sandner (Motosport Chýnov v AČR), kterému se nepovedlo odstartovat. Dle předpokladů zvítězil s náskokem 25 sekund José Butron.
S náskokem 47 sekund ovládl druhou rozjížďku José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team) před Michaelem Sandnerem (Motosport Chýnov v AČR). Sandner se v Kaplici připravoval na velké motorce, aby natrénoval na národy, kde je nominován za Rakousko. Třetí místo zajel po výborné jízdě Martin Krč (Osička MX Team). Zadařilo se i Dušanovi Drdajovi (PP Racing), který skončil čtvrtý. Pětici nejlepších uzavřel Patrik Liška (HT Group Racing Team). Celkově zvítězil v Kaplici Butron, druhý skončil Sandner a třetí Drdaj.