KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Opatov 2021: Týmové reporty

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička
Opatov 2021: Týmové reporty
11.09.2021
 

Informace z motokrosových týmů před závodem MČR v Opatovicích.


HT Group Racing Team
Do Opatova se stejně jako většina ostatních jezdců a týmů těšíme. Počítat můžeme s účastí Patrika Lišky v nejsilnější třídě MX1, který letos zajíždí velice dobré výsledky a jeho výkony jsou vyrovnané. Se zkušeným Markem Sukupem musí soupeři počítat ve třídě MX2. Společně se Sukupem se však na start postaví i mladý a rychlý Jan Wagenknecht, který se před Opatovem zúčastní dvou závodů mistrovství světa v rámci příprav na Motokros národů v italské Mantově. Ten v posledních závodech ukazuje svou sílu a ztrácí jenom malý počet bodů na prvního Jošta.

Orion Racing Team
Na Opatov se už moc těšíme, protože firma Orion pochází z nedaleké Litomyšle. Na závody tak dorazí hodně příznivců povzbudit náš tým. Před Opatovem jsme se zúčastnili závodu mistrovství Slovenska a kluci si tam pěkně zajezdili na krásné dráze. Petr Bartoš a Jonáš Nedvěd mají v poslední době dobrou formu, tak očekáváme, že ve své třídě MX1 budou tady hodně vidět. Bartoš navíc vévodí veteránské kategorii. Určitě i Petr Rathouský se v Opatově bude chtít předvést v dobrém světle ve skupině MX2, kde je prozatím třetí. V pětaosmdesátkách nám dělají letos radost ti nejmladší motokrosaři - Dominik Kučeřík je v seriálu první a Martin Červenka třetí.

Haas Racing Team
Opatov je předposlední závod jednotlivců v letošní sezóně, tamní pořadatele mají trať vždy perfektně připravenou, takže se tam rádi vracíme. Za náš team se v Opatově ukáže pouze Martin Vondrášek, který si bude chtít spravit chuť po nevydařeném posledním závodě. Max Nagl je po zranění zpět na motorce, zúčastnil se už závodu ADAC MX Masters v Drehně, ale kvůli další termínové kolizi s tímto seriálem Maxe na startu bohužel neuvidíme.

Osička MX Team
Mezi Petrovicemi a Opatovem jsme se zúčastnili třetího závodu slovenského mistrovství, který hostila trať Velké Uherce. Šimon i Tomáš se postavili na podium ve třídě MX2. Šimon dokonce ještě jednou, když dokázal v závěrečné jízdě dne v superfinále nechat všechny za svými zády a ukázal, že na 450 dokáže zvítězit a porazit jezdce jako je Butron či jeho kolega Locurcio. Smůlu měl bohužel Martin Krč ve třídě Open, v druhé jízdě měl hned v prvním kole ošklivý pád, jízdu nedokončil. Odnesly to naštěstí „jen“ podvrtnuté obratle. Martin si tedy dává nyní pauzu a do Opatova snad už nebudou záda moc bolet. Do Opatova se určitě těšíme, místní trať je u nás jedna z těch nejlepších. Co se týče cílů, rádi bychom, kdyby i z tohoto závodu Šimon odjel s červenou tabulkou. Tomáš se po nevydařených Petrovicích propadl na průběžné 4. místo, doufejme, že se mu podaří dostat zpět do TOP3. Pokud Martinovo zdraví dovolí, byli bychom moc rádi, kdyby se mu v kategorii MX1 konečně zadařilo a postavil se na pódium.

Yamaha Čepelák Racing Team
Tým využil této přestávky k regeneraci a nabrání sil do závěrečné fáze sezóny a pro kondiční přípravu a další trénování na motorce. Ve třídě veterán by Zdeněk Blábolil určitě rád potvrdil svou příslušnost k TOP trojce v této kategorii. Ve třídě MX2 David Lupač bude opět sbírat zkušenosti na slabší 125 a pokusí se opět o krůček přiblížit k bodovaným pozicím.

Hulho Motocross Team
Během pauzy jsme se snažili, jak se říká, načerpat síly. V letošní zkrácené sezóně šly závody každý víkend po sobě, proto až nyní byl čas na menší odpočinek. Ruda Weschta měl zmíněný prostor k regeneraci ještě po pádu z Kaplice, kdy Petrovice vynechal. Ladislav Červenka si v Petrovicích dojel pro slušný výsledek, kdy skončil celkově na 14. místě v MX1 . Na letošní předposlední závod MM ČR jednotlivců do Opatova se určitě těšíme. Na start by se měl opět postavit za team HULHO Ruda Weschta společně s Ladislavem Červenkou. Trať v Opatově bývá vždy perfektně připravená a obtížná s kolejemi, prostě pravý motokros. Pokud se nám podaří výsledek v TOP 5, budeme určitě spokojení.

Motosport Chýnov v AČR
V Opatově bývají hezké závody. Je tam pěkná, rychlá trať, aktivní pořadatelé a chodí i početná divácká kulisa. Náš tým bude reprezentovat Markus Rammel, který na posledním závodě v Petrovicích kvůli termínové kolizi bohužel chyběl. Určitě bude chtít vyhrát třídu MX2 Třída žen se v Opatově nepojede, a tak na vítězství z Petrovic bude moci naše týmová závodnice Elena Kapsamer navázat až v rámci juniorskeho mistráku. Ve třídě veterán budou chtít o TOP 5 bojovat hned dva naši závodníci, Vladislav Mužík a Georg Hammerl.